Prečo sa Lukáš Latinák volá Oto Profesionál...

Autor: Martin Štunda | 16.3.2011 o 10:10 | Karma článku: 9,99 | Prečítané:  2811x

V rokoch mojej mladosti bol anglický seriál „Profesionáli" vrcholom napätia a vzrušenia na televíznej obrazovke. Bolo to zrejme spôsobené aj nízkou konkurenciou domácej „akčnej" tvorby, ale faktom je, že sme ku každému novému dielu seriálu sadali s očakávaním ďalšieho adrenalínového zážitku. Z tohto pohľadu je preto zaujímavé, že ak si mám vybrať dnes, tak dám radšej prednosť slovenským „Profesionálom"....  

Výsledky televíznej súťaže „OTO 2010" v podstate ani veľmi neprekvapili. Potvrdili trend, že slovenský divák má rád nenáročné emocionálne zážitky, či už ide o plač, alebo smiech. Je to v poriadku, tak isto ako je v poriadku víťazstvo herca Lukáša Latináka v súťaží o absolútneho OTA.

Poručík Hurka exceluje v slovenských „Profesionáloch" spolu so svojimi ostatnými kolegami a ja osobne vidím najväčšiu devízu tohto komediálneho seriálu práve vo vynikajúcich a osobitých hereckých výkonoch všetkých jeho aktérov. Moje slová možno potvrdzuje aj fakt, že v Čechách sa tento seriál s českým hereckým obsadením vôbec neujal a na Slovensku získal OTA vo svojej kategórii.

Musím sa priznať, že sledujem českú filmovú tvorbu už roky s akousi „pozitívnou závisťou", čo sa týka kvantity i kvality ich produkcie. A konštatujem, že naša slovenská zaostáva asi tak o desať rokov. Sme v etape množstva vlastných televíznych seriálov a zopár kvalitných  filmov. Ale čo je hlavné, naši mladí slovenskí herci už len nedabujú nekonečné druhotriedne zahraničné telenovely, ale aj hrajú. Scénaristi píšu vlastné scénare a režiséri režírujú.

S radosťou som preto sledoval nedávne vyhlasovanie „Českého leva", na ktorom boli na pomyselnom stupni víťazov aj mladí slovenskí herci, Lukáš Latinák a Kristína Farkašová, ale aj skúsená Zuzana Krónerová a tiež naši zástupcovia v oblasti scénara, kamery, dokumentu a hudby. Skutočnosť, že napokon získal zo Slovákov „Českého leva" iba Michal Novinski za najlepšiu hudbu k filmu, nech je skôr výzvou ako sklamaním.

Som teda naozaj rád, že rôzne filmové ocenenia získavajú u nás aj v zahraničí skutoční slovenskí profesionáli a vždy si radšej pozriem na televíznej obrazovke ich, ako by som mal márne čakať tisíc a jednu noc na gýčovitú tureckú romantickú lásku. Či... ?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?