Dzurinda s Miklošom kričia na premiérku: "My sme tu doma".

Autor: Martin Štunda | 5.5.2011 o 10:10 | Karma článku: 9,49 | Prečítané:  1773x

Ak si náhodou niekto myslel, že súboj Ivana Mikloša s Ivetou Radičovou bude mať iba jedno kolo, tak sa hlboko mýlil. Minister Mikloš je v politike profesionál a ako taký vie, že profesionálne zápasy v boxe trvajú minimálne dvanásť kôl a víťaz sa určí až po kole poslednom. Ak pravda rozhodca neukončí zápas predčasne...

Minister financií dal vymenovaním bývalého šéfa Daňového riaditeľstva Miroslava Mikulčíka za svojho poradcu premiérke jasne najavo, že po prehratom prvom kole je pripravený na ďalšie. A že nebude váhať použiť aj nečisté údery je viac ako pravdepodobné. Veď v politike sa to vlastne aj očakáva.

Dnes už je ťažko povedať, či v čase keď Mikuláš Dzurinda pozval na svoju modrú obchodnú loď Ivetu Radičovú, došlo k podceneniu jej síl, alebo k preceneniu vlastných. Faktom, ale je, že po čase sa terajšej premiérke prestal páčiť kontraband, ktorý táto loď prevážala a možno aj prístav kam smerovala. A to, či ju vtedy na palubu priviedla akási politická naivita, alebo snaha očistiť politiku v očiach občanov, už snáď ani nie je dôležité.

Momentálne je situácia taká, že systém kedy vedenie jednej strany chce určovať predsedníčke vlády, ako má riadiť tento štát nám pripomína časy minulé. Časy, ktoré si predseda tejto strany, ako bývalý recitátor budovateľských básničiek zjavne dobre pamätá. To, že by sa Mikuláš Dzurinda, ako veľký konšpirátor a demagóg uplatnil v bývalej štátostrane je viac ako pravdepodobné. A jeho nedávne vyhlásenie, že nechce byť premiérom v tejto vláde, by nás nemalo upokojiť, ale skôr znepokojiť s výhľadom na vládu budúcu.

Nová tajná voľba generálneho prokurátora bude teda ďalším kolom. Jej výsledok ukáže, či nie aj kolom posledným. A jej priebeh, kto za koho boxuje a kto si na koho víťazstvo vsadil.

Iveta Radičová pripúšťa aj odchod z ringu. Jeden už raz po zmätkovaní pri hlasovaní v parlamente absolvovala. A vrátila sa skoro víťazne v zápase o Prezidentský palác. Vtedy napokon prehrala s človekom, ktorý bohužiaľ berie svoju funkciu iba ako veľkú a vzrušujúcu zábavu. S človekom, ktorý jej na hokejovom štadióne úderom lakťom a slovami „nezavadzajte tu" po skončení hokejového zápasu s Ruskom dal jasne najavo, čo si o nej myslí.

Napokon, prečo jej zavadzia, vieme azda všetci. A prečo zavadzia premiérka Mikulášovi Dzurindovi s Ivanom Miklošom vedia zas najlepšie oni dvaja. Tí, ktorí skandujú spolu so slovenskými fanúšikmi: „ My sme tu doma".

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?