O firme, ktorá je tu už vyše 2 000 rokov...

Autor: Martin Štunda | 16.5.2011 o 19:25 | Karma článku: 14,88 | Prečítané:  4358x

Je na svete jedna firma, ktorá má už vyše dvetisíc rokov. Prežila počas svojej existencie obdobia vzostupov i pádov, neotriasli ňou ani vojny, ani zmeny spoločenských zriadení a úspešne prežila aj všetky otrasy na burzách.....

Jej dvom zriaďovateľom stačilo na začiatok tridsať strieborných. Zatiaľ, čo ten prvý neuniesol psychickú ťarchu podnikania a onedlho spáchal samovraždu, toho druhého zase povolal k sebe na poradu ich tichý spoločník. A zrejme je vo vedení firmy neustále veľa práce, pretože sa odvtedy už neukázal.

Firma však po počiatočných pôrodných bolestiach a problémoch začala pomaly prosperovať. Stanovila si pevné firemné predpisy a normy, ktorých dodržiavanie striktne vyžaduje tvrdením, že najvyšší šéf všetkých neustále pozoruje, zrejme dokonalým kamerovým systémom. Presviedča svojich zamestnancov, aby tvrdo pracovali a za to im sľúbila rôzne firemné benefity a dovolenku v raji.

Jej konateľ je volený radou akcionárov, ktorí jeho zvolenie oznamujú svetu dymom z táboráku na záver firemného podujatia „teambuilding". Vyspelú firemnú kultúru vidieť aj z toho, že šéfovia lokálnych pobočiek mávajú niekoľkokrát týždenne pravidelné stretnutia so zamestnancami, na ktorých ich informujú o víziách spoločnosti. Stretávajú sa v priestoroch na to určených, ktoré sú vyzdobené obrazmi a sochami, jedného zo zakladateľov spoločnosti. Na niektorých obrazoch sa nachádza aj jeho bývalý kolega, ktorý zabezpečil tú prvotnú finančnú pôžičku a sem tam je znázornený aj hore spomínaný tichý spoločník. Pozitívny vzťah zamestnancov k firme sa prejavuje aj tým, že dobrovoľne prispievajú na prevádzku a udržiavanie týchto zariadení, pričom okrem kultúrneho a duchovného programu sa im zabezpečuje aj menšie občerstvenie.

Oblasť podnikania tejto spoločnosti je široká a vyvíjala sa počas celej jej histórie. Spočiatku to boli remeselné činnosti ako tesárstvo, rybolov, alebo výroba vína, ale stáročiami sa okruh činnosti rozširoval a stával sa neustále sofistikovanejším. Pribudli aktivity ako, konzultačná a poradenská činnosť, školiteľská činnosť, preklad a tlmočenie, kúpa tovaru za účelom jeho predaja a mnohé iné. Obrovskou výhodou pre firmu je aj skutočnosť, že jej boli pri zriadení udelené daňové prázdniny, ktoré trvajú až doteraz. Možno aj to jej zabezpečilo počas celej doby dobrú finančnú kondíciu a na konci roka plusové čísla. Rôzne renomované svetové ratingové agentúry jej preto dlhodobo dávajú označenie „ INRI ++++ ", čo je najvyššie možné hodnotenie.

O tom, že je oprávnené svedčí aj najnovšia akcia spoločnosti, ktorá v týchto dňoch spúšťa nový vernostný program , takzvaný „ family day". Jeho cieľom je zapojiť všetkých členov rodiny do života firmy a tá za to ponúka ako špeciálny benefit, dovolenku v raji pre celú rodinu zdarma. Na veky....vekov.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?