Radičova, Dzurinda...ring voľný.

Autor: Martin Štunda | 2.11.2011 o 10:05 | Karma článku: 11,84 | Prečítané:  1090x

To, čo sa nepodarilo Ivete Radičovej v kauze daňového úradu, si zdá sa vynahradí v kauze platinové sitká. Mikuláš Dzurinda napriek tomu, že je skúsený politický stratég, zabudol na jednu vec. Že najnebezpečnejší je ten, kto nemá čo stratiť...  

 

V prípade budovy daňového úradu použila v súboji s Ivanom Miklošom najsilnejší tromf a to hrozbu podania demisie. Jej riskantný ťah jej vtedy dočasne vyšiel a Ivan Mikloš prehral tesne na body. I keď toto eso v rukáve už v súčasnosti Iveta Radičová nemá, má oveľa viac. Väčšiu slobodu v rozhodovaní...

A zvlášť keď sa zdá, že telenovela o klientelizme a korupcii v SDKÚ bude mať pokračovanie s názvom „striebro". Vo štvrtok totiž Správa štátnych hmotných rezerv chystá ďalšiu elektronickú aukciu a to na predaj striebra. A všetky indície smerujú k tomu, že použije rovnakú divnú /samozrejme zákonnú/ metódu. Táto metóda zabezpečila, že firmy, ktoré sa týmto obchodom dlhodobo zaoberajú, opäť nemajú šancu sa do aukcie zapojiť.

Neviem, kde pramení tá bohorovnosť, alebo priamo drzosť vedenia Štátnych hmotných rezerv, že v čase, keď si chce na nich posvietiť priamo premiérka, sa odvážia pokračovať v tomto svojom „biznise". Môžeme len tušiť, že je za tým možno nejaký ten silný „krstný otec". Ten, ktorý vyhlásil, že v súvislosti s platinovými sitkami nejde o žiadnu kauzu, ale iba o mediálnu kampaň proti SDKÚ.

Premiérka v pondelok rokovala s prezidentom o šéfke hmotných rezerv, ináč nominantke SDKÚ a naznačila, že ju navrhne odvolať. Tlačový odbor Úradu vlády vyhlásil, že „... bez ohľadu na politické nominácie, či stranícku príslušnosť, ak niekto zle narába s našim spoločným bohatstvom, nie je o čom uvažovať."

Toto vyhlásenie však zrejme do centrály SDKÚ ešte nedošlo. Tak isto ako im ešte nedošlo, čo sa bude diať s SDKÚ po odchode Ivety Radičovej. Tá na počudovanie stále mlčí. A čím viac mlčí, tým viac ľudí ju počúva. A tým menej ľudí bude počúvať prešpekulované klamstvá veľkého manipulátora. A nepomôže mu už ani všetko striebro a platina sveta.

 

Foto: aktualne.centrum.sk

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?