Krátko o potratoch a novodobých križiakoch...

Autor: Martin Štunda | 28.3.2012 o 9:37 | Karma článku: 17,03 | Prečítané:  1842x

Na úvod chcem zdôrazniť, že som šťastným otcom dvoch krásnych a múdrych dcér, ktoré som uzrel už v prvej sekunde ich postnatálneho života, keďže som bol pri oboch pôrodoch mojej manželky. Priznám sa, že bez nich by bol môj život podstatne prázdnejší, ale napriek tomu napíšem nasledujúce riadky....  

 

Som vďačný za to, že sme v čase ich narodenia nemuseli riešiť zo zdravotných, alebo ekonomických dôvodov to, či sú chcené, alebo nechcené. A ešte vďačnejší som za tie spoločné, doteraz prežité roky. Neviem, ako by vyzeral môj život bez nich....

Viem sa však vžiť do situácie ľudí a hlavne žien, u ktorých to také ideálne nie je. Vek, zdravotný stav, ekonomická, alebo sociálna situácia, sú faktormi, ktoré môžu ovplyvniť ich rozhodovanie. Človek však robí rozhodnutia celý svoj život. Každodenne sa nimi vyvíja a žije s ich dôsledkami.

Bola nám daná slobodná vôľa a aj zodpovednosť. Keby sme boli len bábkami, ktoré sa riadia zákazmi a príkazmi, náš vývoj k svojej pravej podstate, by už dávno ustrnul. Tá skutočná pravda v nás totiž musí postupne dozrieť, ako pšenica na poli. Aj v slanosti sĺz. Či už sú to slzy šťastia, alebo slzy smútku.

Aj toto si musia uvedomiť novodobí križiaci, ktorí vedú neustále „sväté vojny" a chceli by upaľovať umelo vytvorené čarodejnice. Chcú nasilu vnášať Boha do nášho života a pritom si neuvedomili, že z toho svojho, ho už dávno vyhnali. Šírením netolerancie a nelásky k ľuďom s odlišným názorom.

Potraty sú smutná vec. Ešte smutnejšia je však strata schopnosti milovať ľudí v ich rozdielnosti.

 

Foto: historie.nekonecne.cz

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?