O masovom vrahovi a o Slovensku...

Autor: Martin Štunda | 16.4.2012 o 14:08 | Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1042x

Nórsky masový vrah Anders Breivik vstúpil v pondelok ráno s úsmevom na perách do súdnej siene a po zložení pút dvihnutím pravej ruky so zaťatou päsťou urobil fašistický pozdrav...

 

.....následne sudcom oznámil, že neuznáva ich autoritu, keďže ich mandát pochádza od politických strán podporujúcich multikulturalizmus. Priznal sa k činom, z ktorých je obvinený, no trestnoprávnu zodpovednosť a vinu za usmrtenie desiatok ľudí odmieta. Svoj útok nepovažuje za zločin, ale za obranu krajiny pred proimigračnou politikou vlády.

Toľko o masovom vrahovi....

Nie je ani tak dôležité, či išlo o typický fašistický pozdrav, ako skôr o myšlienky v jeho chorej hlave, ktoré sa týmto pozdravom v tej chvíli prejavili. A ešte mrazivejšie pôsobí skutočnosť, že sa tento vrah vo svojich myšlienkach v minulosti zaoberal aj Slovenskom. To, že to boli z jeho vnímania úvahy pozitívne, by nás malo minimálne znepokojiť.

Anders Breivik vo svojom rozsiahlom manifeste vytvoril rebríček krajín podľa toho, či sú multikulturálne, čo jemu osobne prekáža a Slovensko podľa neho najmenej rešpektuje odlišnosti. Preto nás vo svojom pomyselnom rebríčku zaradil na prvé miesto a za nacionalistické, teda s ním spriaznené strany, označil už zrušenú Slovenskú pospolitosť, SNS a aj HZDS.

I keď Brievikove zdroje údajov a myšlienkové pochody možno spochybniť, údaje Medzinárodnej organizácie pre migráciu už treba trpko prijať. Od roku 1993 prišlo na Slovensko vyše 56-tisíc žiadostí o udelenie azylu, pričom štát vyhovel iba 580 žiadateľom.

Radi o sebe prehlasujeme, že sme pohostinný národ. Naše vítanie chlebom a soľou sa už stalo povestné. Áno, radi hostí privítame a pohostíme. Pretože vieme, že skôr, či neskôr odídu.

Toľko o Slovensku....

 

 

Foto: sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?