O troch Dzurindových prútoch...alebo, Platina nad zlato.

Autor: Martin Štunda | 25.4.2012 o 13:15 | Karma článku: 11,94 | Prečítané:  1779x

Za siedmimi horami a siedmimi kauzami, kde sa voda cez platinové sitká sypala a piesok cez čierne peniaze lial, bolo jedno modré kráľovstvo. Kedysi mocné a plné smiechu, no dnes ponuré a bez života. Jedného dňa si staručký kráľ Mikuláš zavolal k sebe svoje tri deti...Pavla, Viliama a Luciu.  

Kráľ Mikuláš:

Deti moje, vás troch mám zo všetkých svojich detí najradšej. Ako vidíte už som zostarol a zošedivel a naše kráľovstvo zo dňa na deň upadá. Zlé a škaredé Gorily drancujú našu modrú krajinu a ľudia z nej utekajú do iných kráľovstiev. Povedal som si preto, že je najvyšší čas odovzdať svoju korunu, teda vlastne už euro, do rúk jedného z vás. Ale kým tak spravím, vyzývam vás troch k svornosti a aby ste boli pevní, ako tie tri Svätoplukove prúty, ktoré nik nerozlomí, ak budú držať pohromade. Takže povedzte mi teraz, ako ma máte radi a podľa toho sa rozhodnem, kto bude mojim nasledovníkom.

Princ Pavol:

Neviem otec, odkiaľ si nabral ten pocit, že ťa mám rád. Priviedol si toto kráľovstvo na psí tridsiatok a vlastne si takto znehodnotil naše dedičstvo. Žil si zavretý v paláci, odtrhnutý od reality a od ľudí v kráľovstve. Tak sa nečuduj, že od nás utekajú. Si starý, unavený a skorumpovaný a už dávno si nemal byť na tróne.

Princ Viliam:

Ja ti poviem, ako ťa mám rád, ale až neskôr, podľa toho, ako sa rozhodneš. Aj by som chcel vládnuť, ale radšej keby vládla Lucia. Ona by bola dobrá kráľovná, veď ani zlého kráľa Harabína sa nebojí.

Princezná Lucia:

Otec môj, ja viem, že odkedy si vyhnal našu nevlastnú a nehodnú sestru Ivetu z kráľovstva, tak som tvoja najmilšia dcéra. Sám dobre vieš, že som vždy vykonala to, čo som ti na očiach videla. Vždy som stála za tebou, aj za strýkom Ivanom. Mám ťa radšej, ako platinu, lebo je potrebná pre naše kráľovstvo, ako soľ. Lebo budeme musieť nakúpiť veľa modrej farby, aby sme mohli budúce, veľké kráľovstvo, nanovo premaľovať.

Lebo ja nechcem malé modré kráľovstvo....

 

 

Foto: www.sme.sk

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?