Zavedú spotrebnú daň aj na materské mlieko ?

Autor: Martin Štunda | 28.5.2012 o 10:00 | (upravené 28.5.2012 o 14:34) Karma článku: 13,16 | Prečítané:  957x

Keď sa nad tým tak zamyslíme, materské mlieko je v živote človeka jedinou potravinou za ktorú neplatíme. Ak teda z nejakého dôvodu nie je matka donútená nahradiť ho sušenou náhradou. Ináč je už celý náš život o peniazoch...  

 

Tretinu života trávime v práci, aby sme tie peniaze zarobili a minuli ich v druhej tretine. Ešte šťastie, že tú poslednú prespíme.

Je to dobre vymyslený kolotoč, z ktorého sa len tak ľahko nedá vystúpiť.

Ťažko zarobené peniaze si ukladáme do banky za smiešne úroky. Potom nám ich tie „charitatívne" banky požičiavajú za podstatne vyššie úroky a niekedy tie rôzne kreditné a debetné karty obrazne povedané doslova vkladajú do vrecka.

Veď nakupujte ľudia, užívajte si veci, ktoré vlastne ani nepotrebujete. Ak pochybujete, reklama vám to patrične vysvetlí. Aj s klamlivým sloganom.

Čo to tvrdíte, že stačí jeden televízor. Je potrebné mať ho v každej izbe. A navyše stále ten najmodernejší. Aj tak sú vyrábané z takých súčiastok, aby vydržali len do skončenia záručnej doby. Že nemáte peniaze ? Veď predsa banky vám radi požičajú. Toto novodobé finančné otroctvo predsa ešte nikto nezakázal.

Jedzte, pite a fajčite. Veď musíte podporiť rast farmaceutického priemyslu. Najlepšie potraviny sú predsa rôzne tabletky, ktoré vás niekoľko rokov budú udržiavať pri živote. Ideálne by bolo tak akurát do dôchodkového veku.

Že sa priemerný vek dožitia neustále predlžuje ? Nevadí. Zvýšime aj hranicu odchodu do dôchodku. Predsa štát nebude vyplácať peniaze, ktoré si občania celý svoj aktívny život sporia.

Ale štát samozrejme na sebe šetriť nebude. Veď ten byrokratický moloch je neustále hladný. Tak sa radšej sústreďme na zvyšovanie daní. Alebo na zavádzanie nových.

Trebárs aj tej na materské mlieko....

 

Foto: plusky.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?