Nanebovstúpenie Jána Figeľa a odchod márnotratného syna Lipšica.

Autor: Martin Štunda | 31.5.2012 o 9:50 | Karma článku: 11,87 | Prečítané:  1834x

To, čo sa v týchto dňoch deje v kresťansko-demokratickom hnutí, hraničí priam s biblickými príbehmi. A deje sa to vlastne už od parlamentných volieb, kedy kompletnú slovenskú pravicu postihol osud Sodomy a Gomory...  

 

 

 

Predseda KDH  je majster v tom, ako urobiť z neresti cnosť. Otočiť silný a cielený útok médií, v prípade jeho päťizbového bytu tak, aby napokon o ňom písali takmer ako o svätcovi, je vlastne tiež malý zázrak. Ján Figeľ si preto zaslúži byť predsedom kresťanských demokratov. A oni si zaslúžia jeho.

Daniel Lipšic konečne pochopil, že ho v KDH nechcú. Otázne je, kde ho vlastne chcú. Osud odídených márnotratných synov je v histórii vždy rovnaký. Ak jeho cesta nemá jasný začiatok a cieľ, tak ide vlastne len o útek.

Ján Figeľ si po jeho odchode vydýchol i vzdychol. Ako keď vám z dlhoročného nefunkčného manželstva odíde partner, ktorý vás neustále kritizoval a šliapal vám na päty. Ťažko s ním a neľahko aj bez neho.

Vtedy je najlepšie nastaviť verejnosti tú krajšiu tvár. Svätuškára, čo čoskoro pôjde priamo do neba. A ten druhý je ten zlý, čo nevidel jeho svätožiaru.

Na tom všetkom je však dobrá aspoň jedna vec. Raz za čas sa stane, že aj konanie špekulantov môže niekomu priniesť úžitok. A je len zábavnou hrou osudu, že tentoraz to sú ľudia z občianskeho združenia „Bol raz jeden človek".

 

Foto: sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

PLUS

Ako dostať ministra za mreže? Učme sa od Rumunska

Rumunom sa darí bojovať s korupciou.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?