Nanebovstúpenie Jána Figeľa a odchod márnotratného syna Lipšica.

Autor: Martin Štunda | 31.5.2012 o 9:50 | Karma článku: 11,87 | Prečítané:  1838x

To, čo sa v týchto dňoch deje v kresťansko-demokratickom hnutí, hraničí priam s biblickými príbehmi. A deje sa to vlastne už od parlamentných volieb, kedy kompletnú slovenskú pravicu postihol osud Sodomy a Gomory...  

 

 

 

Predseda KDH  je majster v tom, ako urobiť z neresti cnosť. Otočiť silný a cielený útok médií, v prípade jeho päťizbového bytu tak, aby napokon o ňom písali takmer ako o svätcovi, je vlastne tiež malý zázrak. Ján Figeľ si preto zaslúži byť predsedom kresťanských demokratov. A oni si zaslúžia jeho.

Daniel Lipšic konečne pochopil, že ho v KDH nechcú. Otázne je, kde ho vlastne chcú. Osud odídených márnotratných synov je v histórii vždy rovnaký. Ak jeho cesta nemá jasný začiatok a cieľ, tak ide vlastne len o útek.

Ján Figeľ si po jeho odchode vydýchol i vzdychol. Ako keď vám z dlhoročného nefunkčného manželstva odíde partner, ktorý vás neustále kritizoval a šliapal vám na päty. Ťažko s ním a neľahko aj bez neho.

Vtedy je najlepšie nastaviť verejnosti tú krajšiu tvár. Svätuškára, čo čoskoro pôjde priamo do neba. A ten druhý je ten zlý, čo nevidel jeho svätožiaru.

Na tom všetkom je však dobrá aspoň jedna vec. Raz za čas sa stane, že aj konanie špekulantov môže niekomu priniesť úžitok. A je len zábavnou hrou osudu, že tentoraz to sú ľudia z občianskeho združenia „Bol raz jeden človek".

 

Foto: sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?