Slováci žijú na smetisku Európy...

Autor: Martin Štunda | 15.8.2012 o 12:48 | Karma článku: 14,60 | Prečítané:  2683x

Zhruba pred desiatimi rokmi mi jeden známy, ktorý mal v tom čase veľkoobchod s potravinami povedal príhodu z jedného rokovania s veľkým obchodným partnerom. Ponúkali mu určitý sortiment potravín a jemu sa zdal kečup príliš drahý. Keď mu oponovali, že lacnejší nevedia zohnať, vstal, zavrel dvere kancelárie a stíšeným hlasom im povedal....

„Hoci mi do tých plechoviek aj ........... veď viete čo, ale bude tam napísané kečup a budú lacné, tak ich od vás zoberiem tony....."

Vtedy sa samozrejme nedohodli, lebo neboli ochotní, do tých plechoviek............., veď viete čo, ale ako to tak vyzerá, od tej doby sa asi našlo veľa ochotných dodávateľov a výrobcov „potravín."

Minister pôdohospodárstva už nechce, aby bolo Slovensko smetiskom Európy a po vzore Českej republiky zriadi od septembra špeciálny internetový portál, kde budú zverejňovať všetky výsledky uzatvorených kontrol a tak si spotrebiteľ bude môcť pozrieť, kde a aké problémy inšpektori našli. V Čechách vraj mali na svojom „portáli hanby" za pár mesiacov už vyše 600-tisíc návštevníkov.

Uvidíme teda s akou odozvou a hlavne efektom sa to stretne na Slovensku, ale nič to asi nezmení na fakte, že na náš každodenný život na smetisku sme si už zrejme za tie roky zvykli.
Aj na šunky, ktoré o mäse počuli len z rozprávania svojich predkov, na čokolády, ktoré o kakau čítali len na internete, alebo na šampanské, ktoré je prekvapené, že sa dá vyrábať aj z hrozna.

Ja osobne si dávam pozor hlavne na akcie. V prvom rade hneď pozriem na dátum spotreby a v druhom na zloženie výrobku, čo nám to z neho vlastne ubudlo, že je v akcii. Predavačky ma preto asi nemajú veľmi radi, ale ja mám zase rád svoje deti.

Ako keď som minule potriasol  pečeňovou paštétou a tá vydala zvuk, akoby v nej bola polievka. Keď som na to upozornil predavačku, tak len odvrkla, že zatiaľ to nikto nebol reklamovať. Na moju vetu, „že to už asi nestihli", len pokrčila plecami.

Rozumiem tomu, že na Slovensku je možno pre polovicu ľudí, cena to najdôležitejšie. Podpora v nezamestnanosti, alebo minimálna mzda skrátka nepustí.....

Hovorí sa, že nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci.
Ja by som to ešte navyše v tejto súvislosti aj trochu inovoval.
„ Nie sme  takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť byť chorí."

A prebudiť sa na smetisku s lacným kečupom v ruke asi nie je veľmi lákavá predstava....

 

Foto: aktualne.atlas.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?