Ako som si na facebooku pokecal s kotlebovcami...

Autor: Martin Štunda | 2.10.2012 o 12:35 | Karma článku: 11,48 | Prečítané:  2717x

Keďže som od prírody človek zvedavý a prístupný každému názoru, minulý štvrtok ma zaujímalo, čo sa deje pár hodín pred veľkým sobotným upratovaním v Krásnohorskom Podhradí na facebookovej stránke kotlebovcov....

Našiel som ju poľahky a zameral  sa hlavne na výzvu k inkriminovanej brigáde. Už na prvý pohľad ma prekvapila dosť nízka diskusia, zameraná hlavne na potvrdenie účasti, mierne okorenená bojovými heslami.

Keďže som za pluralitu názorov, rozhodol som sa vyjadriť ten svoj priamo v jame levovej. Slušnými výrazovými prostriedkami som vyjadril svoj názor v duchu, aby neverili pánovi Kotlebovi, lebo mu podľa mňa nejde o nastolenie poriadku, ale naopak chaosu a že mu v skutočnosti na obyvateľoch obce nezáleží, ale iba zneužíva ich emócie a ťažkú situáciu v ktorej sa nachádzajú. V konečnom dôsledku mu ide hlavne o propagáciu svojej osoby a hnutia, ktorého je lídrom.

Odpoveď nenechala na seba dlho čakať a lev zareval. Som rád, že tiež slušne. Administrátor stránky sa ma opýtal. „Martin....ty pracuješ pre antifu ...?"

Moja odpoveď....."Nie, nepracujem pre antifu, ale v našom meste pracujeme s Rómami formou terénnej sociálnej práce už skoro päť rokov a výsledkom je to, že nepotrebujeme na riešenie problémov kotlebovské metódy", sa však už stretla s blokovaním a po pár sekundách zmizol z ich stránky aj môj prvý príspevok.

Takto sa teda skončila moja diskusia. Odvtedy som už zdá sa pre túto stránku persona non grata. Škoda. Mal som naozaj záujem o výmenu názorov. Možno by mi dali také argumenty, nad ktorými by som minimálne uvažoval.

A možno by nad tými mojimi začali uvažovať aj niektorí momentálni sympatizanti hnutia. Ktorí sa príslušnosťou k nemu cítia bezpečnejší a silnejší v tomto zložitom svete. Rozumiem tomu, že človek chce niekam patriť. Zvlášť keď má pocit, že rodine a ani štátu na ňom nezáleží. Je však dôležité počúvať nie, čo nám hovoria, ale, kto nám to hovorí.

Rozumiem aj tým nešťastníkom, ktorí už zo zúfalstva skúšajú všetko. Aj kotlebovštinu...

Čomu nerozumiem  je však nekonanie. Tých, čo to majú v popise práce. A potom logicky nastupujú tí, čo pracujú aj v sobotu.

Veď predsa..........." Arbeit frei ."Foto: spravy. pravda.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?