Slovensko...najlepšie miesto na život

Autor: Martin Štunda | 23.11.2012 o 11:11 | Karma článku: 15,64 | Prečítané:  1741x

Britská výskumná organizácia zostavila rebríček krajín, kde sa bude najbližších 20 rokov najlepšie žiť. Pre deti, ktoré prídu na svet v roku 2013, je vraj najlepšie narodiť sa vo Švajčiarsku. I keď Slovensko podľa ich kritérií skončilo až na 35. mieste, ja si myslím, že patríme na špičku rebríčka...

Okrem subjektívnej spokojnosti ľudí a podnebia v danej krajine hodnotili aj predpokladanú dĺžku života, rozvodovosť, kriminalitu, nezamestnanosť, či korupciu.

A práve na základe týchto kritérií trvám na tom, že najlepšie je narodiť sa na Slovensku....

Dieťa, ktoré ako prvé uvidí strop starej slovenskej pôrodnice má hneď jasno o krajine, kde sa narodilo a zvyšok života už nestrávi vo falošných ilúziach. Chuť materinského mlieka v ňom síce ešte na chvíľu zanechá pocit kvalitnej nemocničnej stravy, ktorý však skončí pri najbližšom pobyte v tomto zariadení. Cesta domov po rozbitých slovenských cestách ho rýchlo uspí, čo jednoznačne podporí jeho zdravý vývoj.

Fakt, že obidvaja jeho rodičia sú nezamestnaní a venujú sa mu 24 hodín denne zohráva veľmi pozitívny význam pri jeho duševnom a citovom rozvoji a tiež mu do podvedomia vrýva vzor úplnej rodiny.

Fakt, že sa kvôli nedostatku peňazí neustále hádajú a napokon sa aj po pár rokoch rozvedú mu poukáže na existujúcu dualitu sveta a podnieti rozvoj jeho filozofického pohľadu na dianie okolo nás.

Absolvovanie školského procesu ho naučí, že ľudia sa delia na tých, čo nosia značkové oblečenie a tých, čo nosia fejky. Škola, že je miestom zábavy a prípravou budúcich klientov úradov práce.

Nemožnosť nájsť prácu vo vlastnej krajine mu umožní cestovať po svete a popri zdokonaľovaní v cudzích jazykoch aj spoznávať mentalitu a spôsob života iných ľudí, ktorí mali tú smolu, že sa nenarodili na Slovensku.

Takto zocelený sa po rokoch vráti na rodnú hrudu s nemalým finančným obnosom a tu potom zvýšenou domácou spotrebou podporí rast slovenskej ekonomiky a tým aspoň čiastočne vráti dlh svojej materskej krajine.

Ako uvedomelý občan napokon zomrie tesne pred dôchodkovým vekom, aby ani náhodou neohrozil už i tak dosť labilný dôchodkový systém na Slovensku.

Krajiny, kde sa narodiť oplatí...Foto: skrz.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?