Pápež a olympiáda na Slovensku...

Autor: Martin Štunda | 16.2.2013 o 18:15 | Karma článku: 17,93 | Prečítané:  1947x

Nápad Róberta Fica, pozvať tento rok novozvoleného pápeža na návštevu Slovenska, spadá do tej istej kategórie, akou je snaha o usporiadanie olympijských hier na našom území. V literatúre sa to volá science - fiction...

 


Slovenský premiér vraj dúfa, že by sa nový pápež mohol zúčastniť osláv 1150. výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie. Pri všetkej úcte k Solúnskym bratom, predpokladám, že ich záslužný čin v minulosti, môže byť všetkým pápežom ukradnutý.

A ak navyše bude nový pápež z krajiny mimo Európy, bude mu ukradnutý aj tento náš región. Z pochopiteľných dôvodov sa bude v prvých rokoch svojho pontifikátu venovať oblasti, z ktorej pochádza.


Obávam sa, že Ján Pavol II. bol na dlhú dobu posledný pápež, ktorý k nám zavítal. Podobne, ako jeho zvolenie, tak aj jeho návšteva na Slovensku, však mali svoj dôvod. V prvom prípade to bol zámer vybrať človeka zo štátu kde "zúri" komunizmus a v druhom, kde "zúri" Vladimír Mečiar.


Aj pri zvolení Benedikta XVI. bol jedným z hlavných dôvodov úpadok kresťanskej viery v Nemecku. Samozrejme okrem dôvodov, ktoré ostanú skryté pod kobercom, na ktorom stojí Petrov stolec.


A priznajme si aj inú vec. Načo by nový pápež, chodil do svojej vazalskej krajiny. Načo by strácal čas s ovečkami, ktoré ho slepo nasledujú a nebečia nespokojnosťou. Stačí mu, že tento štát má s Vatikánom podpísanú zmluvu, ktorá je silnejšia ako zákony tejto krajiny.


Je pekné, že minister kultúry budí dojem dialógu s cirkvami o možnosti odluky cirkvi od štátu a iných foriem financovania. Ale premiérové slová, že v tejto súvislosti očakáva skôr iniciatívu zo strany cirkvi nás vracajú späť do reality. A tá realita je viac Sokolovská, ako Bezákovská.....


Snívajme teda aj naďalej sny o pápežovi a olympiáde. Zájdime aj do úplnej absurdity, ako pápež zapaľuje olympijský oheň na Slovensku.


A zatiaľ, čo budeme snívať Vážne sny o Počiatku raja, tak nám Široké ramená sponzorov spôsobia ďalšie obrovské Poóry v našich už aj tak prázdnych peňaženkách...Foto: www.teraz.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?