Prezident Ivan Gašparovič navštívil Uhorsko...

Autor: Martin Štunda | 22.2.2013 o 13:03 | Karma článku: 14,87 | Prečítané:  1163x

Dva dni bol slovenský prezident na návšteve Veľkého Maďarska. Okrem plytkých a prázdnych floskúl o úspešnej návšteve, stihol však vyslať svojou účasťou na konskej šou ešte jeden signál....

Vieme, že Ivan Gašparovič má k športu vášnivý vzťah. Dokonca oveľa vášnivejší ako k prezidentovaniu. Ale ani to neospravedlňuje jeho návštevu podujatia, kde bol hlavným hostiteľom známy maďarský extrémista.


Podnikateľ Vilmos Lázár je čestným predsedom Gójskych motorkárov, ktorí sú extrémistickou , antisemitskou a iredentistickou organizáciou. Títo motorkári  organizujú výlety na územia susedných krajín , ktoré v minulosti patrili k Uhorsku a na svojich kožených kabátoch majú mapu Veľkého Maďarska aj so Slovenskom. 
Vilmos Lázár je spolumajiteľ maďarskej obchodnej siete CBA a má veľmi blízko k vládnej strane Fidesz.


„Prezident republiky bol na prehliadke ukážky v jazdeckom areáli, pričom tento program odporučila maďarská strana" zatrúbil jeho hovorca, pričom už neodpovedal, či vedeli o aktivitách ich hostiteľa.


Podľa mňa im to však bolo srdečne jedno. Náš prezident totiž myslí národne a má pre nacionalizmus iných hlboké pochopenie.


A zaujať odmietnutím návštevy tohto podujatia nejaký zásadný postoj, to už od neho naozaj nikto neočakáva.


Akurát si ešte stihol poplakať, že naša slovenská komunita je v Maďarsku doslova menšinová a systém výučby slovenského jazyka na maďarských školách je úplne odlišný od toho slovenského.


O jeho skutočnom vzťahu k tejto slovenskej komunite však viac vypovedá fakt, že absolvoval vôbec svoju prvú návštevu Maďarska od jeho nástupu do funkcie v roku 2004.


Tak sa nám teda po dvoch dňoch opäť vrátil do rodného Felvidéku. Do Hornej zeme, kde tí, čo vládnu cítia sociálne, hľadajú pozitíva na Tisovom slovenskom štáte a slovné spojenie „extrémne riešenia" je súčasťou ich slovníka.....

 Foto:  www.cas.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?