Vláda nečakane rozhodla...budeme majstrami sveta vo futbale

Autor: Martin Štunda | 28.2.2013 o 10:48 | Karma článku: 16,19 | Prečítané:  676x

Zdá sa, že už aj my žijeme v krajine vychádzajúceho slnka. Nech mi milí Japonci prepáčia, ale je to tak. Rozhodnutiami vlády nás čakajú len samé svetlé zajtrajšky. Kríza....nekríza.

Najprv nás navštívi pápež. Potom celý svet počas zimnej olympiády. A napokon tento optimisticko-vizionársky trojboj zavŕšime ziskom titulu majstrov sveta vo futbale.

 

Aspoň takto som si vysvetlil najnovšie nečakané a podivuhodne rýchle / bez verejného pripomienkového konania / uznesenie vlády o výstavbe a obnove 20 futbalových štadiónov na celom Slovensku.


Veď o čo iné by malo ísť ak nie o prípravu na zisk najvyššieho titulu.


Vynovíme štadióny, začne tam chodiť veľa ľudí a futbalisti, keď uvidia toľko fanúšikov, začnú automaticky hrať lepší futbal. Alebo sa mýlim ?


A ešte budeme aj všetci športovať a staneme sa zdravšími ako dodal minister hospodárstva Tomáš Malatinský. A minister predsa vie, čo hovorí. Alebo sa mýlim ?


Desať rokov po 4,5 milóna euro na opravu a výstavbu, čiže dohoromady 45 milónov. To nie je až taký drahý titul majstrov sveta vo futbale, však učitelia a zdravotné sestry? To sa oplatí.


Slovenské mestá, však zvládnete prispieť tých 40 percent ? Nepokazíte to predsa celé len tým, že budete tvrdiť, že nemáte peniaze. Veď, čo je na tom, že vám štát neustále kráti vaše podielové dane. Tých pár stoviek ľudí, čo na štadiónoch pokrikuje na pobehujúcich futbalistov, to určite ocení.


"Tento vládny materiál bol predložený na základe výsledku rokovania premiéra, ministra financií, školstva, splnomocnenca vlády pre mládež a šport a prezidenta SFZ"...hovorí stanovisko ministerstva školstva. Či sa rokovaní zúčastňovali aj tichí spoločníci vlády už v stanovisku zmienka nie je.


Ale na to nám zrejme dáva odpoveď minister hospodárstva prehlásením, " že vláda chce pri opravách a stavbách futbalových štadiónov zvýhodniť slovenské firmy ". A tak je to správne. Cudzie nechceme a svoje si nedáme. Alebo sa mýlim ?


A že vraj žijeme v krajine, kde majú ľudia blbú náladu. Veď je nám tu sveta žiť. A o tom by nám mohol najviac rozprávať jeden náš spoluobčan, ku ktorému prijme vláda dokonca osobitné uznesenie.


Kmotor budúcich majstrov sveta vo futbale si predsa tento osobitný prístup zaslúži...


Foto: adam.azet.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?