Odkaz pápežovi...nie sme charita

Autor: Martin Štunda | 1.4.2013 o 16:10 | Karma článku: 14,93 | Prečítané:  2296x

" Pápež František chce chudobnú cirkev pre chudobných, to však neznamená, že ju zbaví bohatých ľudí, ani to, že sa začne zbavovať kultúrnych pamiatok nazhromaždených Vatikánom za uplynulých dvetisíc rokov." Tieto slová varšavského arcibiskupa počas nedeľnej omše nemohli odznieť vo vhodnejšom čase.....

 

 

Zatiaľ, čo sa v kresťanskom svete slávilo vzkriesenie Božieho syna, vzkriesenie cirkvi by mnohí najradšej odložili o niekoľko tisícročí.


"Poslaním katolíckej cirkvi je solidarita s chudobnými. Toto cirkevné spoločenstvo však nie je žiadnou charitatívnou organizáciou. Jej najdôležitejšou úlohou je hlásanie spásy chudobných a evanjelia" ....vysvetľuje  ďalej vo veľkonočnej výzve veriacim zbor poľských biskupov.


Filozofia spásy hladných a chudobných veriacich po  smrti vychádza z vypasených cirkevných habitov už stáročia. Aj hromadenie pozemských statkov je už známym vatikánskym koloritom.


Novinkou je len to, že sa konečne ozval niekto na koho nemôžu len tak ľahko zoslať hnev Boží. Ide totiž priamo o Božieho zástupcu na zemi. Aspoň tak hovoria.


A najviac im prekáža zrejme to, že v prípade nového pápeža nejde len o prázdne gestá. Desia ho jeho slová, ľakajú jeho činy. Boja sa, že aj ich nakazí morom chudoby. Že prídu o luxusné paláce a autá....


Kázať z biblie neznamená jej aj rozumieť.

Ináč by si spomenuli, že zakladateľ ich cirkvi sýtil zástupy. A spával v prachu ciest, spolu s tými, čo ho nasledovali.

 


Foto: www.čas.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?