Primátor Krupiny...a jeho slovné perly

Autor: Martin Štunda | 26.8.2013 o 12:40 | Karma článku: 15,59 | Prečítané:  11063x

Facebook je srandovný.  Vytvára  v nás pocit, že sa len tak vykecávame s priateľmi pri pive, alebo doma v obývačke. A že môžeme povedať hocičo. Dokonca aj to, čo si myslíme....

 

Facebook je však vážna vec. To, čo tam napíšete si v súčasnosti môže prečítať už pomaly hocikto a nemusí patriť ani do okruhu vašich priateľov.

Facebook je nielen kniha tvári. Facebook je hlavne kniha charakterov...

Januárové blúznenie niektorých smeráckych poslancov parlamentu o tom, že vojnový Tisov štát mal aj určité pozitíva, ako napríklad dobrý hospodársky rast, má zdá sa, aj svoje letné pokračovanie.

Primátor Krupiny /Smer/ sa rozhodol  na facebooku prispieť svojim názorom pod článok o signatárovi Charty 77, MUDr. Františkovi Kriegelovi, ktorý v roku 1968 ako jediný z celej  vládnej delegácie odmietol v Moskve podpísať takzvaný Moskovský protokol, ktorý vlastne legitimizoval riešenie násilného aktu ZSSR voči Československu.

Jeho odmietnutie mu spôsobilo následné represie a dva roky po podpísaní Charty 77 moskovský rebel v Prahe zomrel.

Vrcholného predstaviteľa Krupiny však v článku zaujala pravdepodobne iná pasáž...."Jedným z paradoxov histórie je, že česť nášho národa zachránil židovský chlapec zo Stanislawowa na Ukrajine, ktorý v dvadsiatych rokoch prišiel do Prahy študovať medicínu...."

Tu je prvý komentár, pána primátora: „ Zase hrdinský Žid, no kto iný ???  Na tomto FB sa aj niekto iný okrem Židov zvelebuje, či len vyvolený národ ???

A po reakciách ďalších diskutujúcich prišla onedlho druhá perla..." Jaaaj sorry, asi som Niekomu stúpil na otlak. Nikto nezvelebuje Biľaka, ani Jakeša, len tieto krátko-nohavicové príspevky mi už lezú na nervy...Tam sa pozrite na Blízky Východ, čo obrezaní parťáci porobili s civilizovanými krajinami, kolískami civilizácie..."

No a potom prišla asi krátka chvíľa osvietenia a hlava Krupiny zistila, že so svojimi  zverejnenými názormi  nesúhlasí a zmazala ich.

Neskoro.....asi nepočítal s tým, že ľudia už dnes vedia pracovať s počítačmi a dokonca dokážu  robiť aj screenshoty....

No neviem pán primátor, ale v centrále Smeru z vás asi nebudú mať radosť. To ste im dali pekný darček pred oslavami SNP.

Ale mám jednu radu. Za mojich vojenských čias / 1986/ existovalo PŠM....politické školenie mužstva.

Možno by sa niečo podobné zišlo vo vládnucej strane aj teraz. Minimálne by sa mali zamerať na obdobie Tisovho štátu a roku 1968...

Alebo iba skrátka zakázať prístup na Facebook.....príliš odhaľuje charaktery.

 

 

Foto: sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?