Rozhorčený Kažimír a tisíce kontrolórov...

Autor: Martin Štunda | 6.11.2013 o 10:15 | Karma článku: 25,11 | Prečítané:  6183x

Takúto plamennú Kažimírovu  tvár, rozhorčenú podľa neho spravodlivým hnevom, som už dlho nevidel. Stalo sa na tlačovej besede, kde ináč skoro vždy provokatívne sa usmievajúci minister financií spolu s premiérom,  slávnostne ohlasovali  výrazne zvýšený výber daní za posledné dva mesiace...

 

 

Pieta chvíle trvala až do okamihu, keď začali padať novinárske otázky na tému nejakých systémových opatrení v oblasti výberu  daní a hlavne ako sa u obyvateľstva pozitívne prejaví  tento zvýšený výber.

„Ale veď my systémovo pracujeme už dlhodobo a takéto otázky ma rozčuľujú"....takto akosi zahorel strážca štátnej pokladnice.

A samozrejme spomenul aj svoj svätý grál, čiže bločkovú lotériu....

„Veď my vďaka nej máme teraz v zúčastnených občanoch tisíce kontrolórov, ktorí pre nás zadarmo pracujú a v podstate sa nám na zistených pochybeniach a udelených pokutách  už teraz vrátilo to, čo do tej lotérie na vyplácaných výhrach investujeme".

Asi ani pán minister netušil, akú hlbokú pravdu  nechtiac prezradil. Že im vôbec nejde o to, aby mali viac občania, ale oni, politici.

A takíto občania im perfektne vyhovujú. Ktorí pracujú zadarmo, aby vláda mohla rozdávať. Aj keď napokon na tlačovke z úst ministra nezaznelo komu...

My to však pán minister vieme aj bez vašej odpovede.

Vďaka „systémovým opatreniam" vašich kolegov a vášho šéfa, to len tak od boku bude napríklad niekoľko desiatok miliónov eur súkromným zdravotným poisťovniam, kvôli prehratým arbitrážam. A aby sa nepovedalo, zopár miliónov dáte aj právnickým firmám, ktoré nás v týchto sporoch neúspešne zastupovali.

Ale ani bločková lotéria by vám zdá sa nepomohla, keby sa ten projekt jednej zdravotnej poisťovne podarilo uviesť do praxe.

A ak už naozaj nebudete vedieť, čo s vyzbieranými peniazmi, opýtajte sa vašich sponzorov. Oni vlastnou hlavou určite niečo vymyslia.

Keď tu už máme ten ohlásený koniec šetrenia...

Ale, aby som nebol až taký zlý. Musím ešte spomenúť jednu teplú polievku zdravotným sestričkám, šestnásť euro pre štátnych zamestnancov a vianočnú almužnu pre našich seniorov.

Veď charita bola „ľavicovým" politikom predsa vždy blízka...

 

Foto: topky.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?