Ako som založil politickú stranu...

Autor: Martin Štunda | 23.1.2011 o 12:53 | Karma článku: 5,83 | Prečítané:  891x

  Jedného dňa som si povedal......a dosť. Dosť bolo podporovania strán, ktoré sa na mňa vykašľali v momente ako sa dostali k moci. Dosť bolo sklamaní a rozčarovaní z nenaplnených predvolebných sľubov. Urobím tomu rázny koniec. Založím si svoju vlastnú politickú stranu....  

 Prvým krokom bolo vymyslieť dobrý názov. Po chvíli rozmýšľania som sa rozhodol pre názov „ SOĽ “ - Strana obyčajných ľudí. Navyše soľ je pre každého potrebná. Ako v tej známej rozprávke. A čo je hlavné, tento názov sa dá variabilne využiť, čo sa týka ideologickej orientácie. Podľa potreby to môže byť: Strana obyčajnej ľavice, Strana oportunistov ľavice, alebo trebárs - Strana obrodených ľudákov.

Ďalším, veľmi dôležitým krokom, bolo zohnať peniaze. Keďže s príspevkom od štátu sa dá počítať až po úspešných voľbách, bolo nevyhnutné získať sponzorov. Obrátil som sa preto na svojho suseda, ktorý má takú šikovnú krčmičku. Nezištne mi sľúbil poskytnúť na činnosť strany svoj hosťovský salónik, dokonca aj s prípadným občerstvením. Akurát ako protislužbu chcel funkciu čestného podpredsedu a ak sa náhodou dostaneme do vlády, tak vybaviť výhodný prenájom parlamentného bufetu. Za pokladníka strany sa prihlásil kamarát Jožo, ktorý kedysi pracoval v banke. Teda, kým ho z nej nevyhodili, pre podozrenie zo sprenevery. Ideálny kandidát. Už bolo potrebné získať len členskú základňu. Tak sme oslovili Maru, ktorá príležitostne vypomáhala v krčme. Taký typický obyčajný človek o ktorých práva chceme bojovať. Teda aspoň deklaratívne.

A začali sme tvoriť volebný program:

1.Zabezpečíme všetkým dvojnásobný počet gastrolístkov.

Dvojnásobné platy tu už totiž raz boli, tak sme sa nechceli opakovať. Veď noví ľudia, musia mať nové myšlienky.

2.Znížime počet poslancov zo 150 na 15 ľudí.

Stačí len, ak odíde jedna nula. S týmto bodom mal náš čestný podpredseda trochu problém, pretože sa obával o nízke tržby parlamentného bufetu.

3. Presadíme dekriminalizáciu borovičky.

Ak vaše auto zastavia dopravní policajti a dajú vám fúkať, bude povolené mať v sebe ploskačku borovičky, akože na vlastnú potrebu. Tu už máme sľúbenú podporu zo strany SNS.

4. Zrušíme všetky podvody a odvody.

V tomto bode to ešte nemáme celkom ujasnené, lebo nám chýba v členskej základni ekonóm. No ale všetky body predsa nemusíme splniť. Veď volič si už za tie roky zvykol.

5. Zoštíhlime štátnu a verejnú správu minimálne o 10 percent.

S týmto nápadom prišla naša členská základňa, čiže Mara, ktorá vraj pozná výbornú redukčnú diétu. 

6. Nebudeme kradnúť ako tí pred nami.

Povedali sme si, že aj v tejto oblasti je už potrebné konečne vymyslieť nové, oveľa sofistikovanejšie metódy.

A teraz už len čakáme ako tento náš program osloví obyčajných ľudí po celom Slovensku. Stačí ho len dať na FB a sledovať ako vám utešene pribúdajú členovia. Táto nová informačná doba vám totiž ponúka také netušené možnosti. Stať sa úspešným politikom spoza monitora svojho počítača.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Je to diskriminácia, vyčítali veriaci. Desať eur za sobáš môžu nakoniec pýtať od každého

Matriky majú s cirkevnými sobášmi viac práce, tvrdia autori poplatku.


Už ste čítali?