Keď vás kňaz označí za pohana...

Autor: Martin Štunda | 8.3.2011 o 18:15 | Karma článku: 14,06 | Prečítané:  2240x

Mladšiu dcéru čaká o niekoľko mesiacov prvé sväté prijímanie. Od prvého stretnutia kňaza s rodičmi som preto očakával hlavne informácie organizačného charakteru. Ostal som preto trochu prekvapený, keď nás namiesto toho, čakala akási moralizačná kázeň. Vyvrcholila vetou, že človek, ktorý je nepokrstený, je vlastne pohan....

 

Nadvihlo ma na stoličke a bol by som zrejme aj odišiel, keby ma manželka nechytila za ruku. Aby však bolo jasné. Ja pokrstený som, ale spôsob a tón akým to povedal, mi poriadne zdvihol adrenalín. Napriek svojmu krstu som bol zhruba do svojich dvadsiatich rokov ateista. Cez knihy o budhizme a kresťanstve, ale hlavne cez rôzne životné skúsenosti, som sa akosi napokon dopracoval k svojmu druhu viery. Zadefinoval by som sa ako mimokostolový veriaci.

Keď má Boh trochu času komunikujem s ním priamo. Nenúti ma ísť do kostola a nevolá k tomuto rozhovoru tlmočníka. Keď urobím niečo nesprávne, pošepkám to jemu prvému. A on mi odpúšťa s láskou a pochopením. Keď sa mi podarí niečo, čím ho poteším, pošle mi odkaz v pokojnom šume lesa, alebo v krásnom západe slnka. Nechce aby som kľačal na kolenách a hádzal peniaze do pokladničky. Úplne mu stačí, keď pokľaknem k niekomu, kto potrebuje pomoc. Nenúti ma zaňho bojovať v žiadnej križiackej výprave ani zomrieť na kríži.....

Dal každému slobodu. Dal každému oči a srdce. A je mu úplne jedno, či ho príjmete v kostole, alebo v chatrči. A najviac mu je jedno, či vás jeho služobník označí za kresťana, alebo pohana.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?