Prečo sa Lukáš Latinák volá Oto Profesionál...

Autor: Martin Štunda | 16.3.2011 o 10:10 | Karma článku: 9,99 | Prečítané:  2842x

V rokoch mojej mladosti bol anglický seriál „Profesionáli" vrcholom napätia a vzrušenia na televíznej obrazovke. Bolo to zrejme spôsobené aj nízkou konkurenciou domácej „akčnej" tvorby, ale faktom je, že sme ku každému novému dielu seriálu sadali s očakávaním ďalšieho adrenalínového zážitku. Z tohto pohľadu je preto zaujímavé, že ak si mám vybrať dnes, tak dám radšej prednosť slovenským „Profesionálom"....  

Výsledky televíznej súťaže „OTO 2010" v podstate ani veľmi neprekvapili. Potvrdili trend, že slovenský divák má rád nenáročné emocionálne zážitky, či už ide o plač, alebo smiech. Je to v poriadku, tak isto ako je v poriadku víťazstvo herca Lukáša Latináka v súťaží o absolútneho OTA.

Poručík Hurka exceluje v slovenských „Profesionáloch" spolu so svojimi ostatnými kolegami a ja osobne vidím najväčšiu devízu tohto komediálneho seriálu práve vo vynikajúcich a osobitých hereckých výkonoch všetkých jeho aktérov. Moje slová možno potvrdzuje aj fakt, že v Čechách sa tento seriál s českým hereckým obsadením vôbec neujal a na Slovensku získal OTA vo svojej kategórii.

Musím sa priznať, že sledujem českú filmovú tvorbu už roky s akousi „pozitívnou závisťou", čo sa týka kvantity i kvality ich produkcie. A konštatujem, že naša slovenská zaostáva asi tak o desať rokov. Sme v etape množstva vlastných televíznych seriálov a zopár kvalitných  filmov. Ale čo je hlavné, naši mladí slovenskí herci už len nedabujú nekonečné druhotriedne zahraničné telenovely, ale aj hrajú. Scénaristi píšu vlastné scénare a režiséri režírujú.

S radosťou som preto sledoval nedávne vyhlasovanie „Českého leva", na ktorom boli na pomyselnom stupni víťazov aj mladí slovenskí herci, Lukáš Latinák a Kristína Farkašová, ale aj skúsená Zuzana Krónerová a tiež naši zástupcovia v oblasti scénara, kamery, dokumentu a hudby. Skutočnosť, že napokon získal zo Slovákov „Českého leva" iba Michal Novinski za najlepšiu hudbu k filmu, nech je skôr výzvou ako sklamaním.

Som teda naozaj rád, že rôzne filmové ocenenia získavajú u nás aj v zahraničí skutoční slovenskí profesionáli a vždy si radšej pozriem na televíznej obrazovke ich, ako by som mal márne čakať tisíc a jednu noc na gýčovitú tureckú romantickú lásku. Či... ?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?