Superstar, alebo ako Rytmus párkrát zabil...

Autor: Martin Štunda | 21.3.2011 o 10:20 | Karma článku: 13,14 | Prečítané:  10080x

„ Hrdo tu vyhlasujem, že za desať dní som mal viac ako milión videní, ako jediný v Československu.....to tu nikto nedokázal..." Nie, nie sú to slová nejakého novodobého československého Nostradama o jeho početných víziách. Je to jeden z výrokov porotcu hudobnej súťaže Superstar, Patrika Vrbovského s umeleckým menom Rytmus....  

A máme tu opäť priame prenosy zo súťaže „Československo hľadá Superstar". Zatiaľ síce iba semifinálové, ale dávajú nám tak trochu tušiť, čo nás bude čakať v kolách finálových. Táto show je jednou z mála, ktorú zvyknem pravidelnejšie sledovať, aj to však len od semifinále, kedy už začne ísť aj o kvalitný spev.

Tie povinné „tančeky" predtým, veľmi v láske nemám. Netúžim sa totiž pozerať na exhibicionizmus množstva účastníkov, ktorí buď nemajú hudobný sluch, alebo ani kúsok súdnosti. A svojich „pár sekúnd slávy" si ja osobne predstavujem naozaj podstatne inak. Nečudujem sa preto členom poroty, ak potom v zúfalstve povedia to, čo povedia.

Na moje prekvapenie som zistil, že mi v tejto súťaží akosi nechýba Adela Banášová. A nemôžem sa zbaviť pocitu, že veľmi nechýba ani Leošovi Marešovi, ktorý minulého roku zvádzal úporné moderátorské boje o líderstvo v tíme, s inteligentným sarkazmom slovenskej moderátorky. Teraz je opäť v svojej obľúbenej polohe „one man show" a so širokým úsmevom sa mu občas podarí aj zasvietiť. Hlavne vtedy, keď si zoberie na mušku svojho „obľúbeného" porotcu, pána Rytmusa. Aby som však nezabudol slovenská moderátorka Tina, mu sekunduje ako veľmi slušná dvojka. Prirodzená, príjemná, nevadí, ale ani príliš neoslňuje. Ale istotne vedela, do čoho ide.

Porota je taká akú ju tvorcovia relácie chceli mať. Trochu odbornosti / Paľo Habera /, trochu pikantnej krásy a ženských emócií / Helena Zeťová/, trochu vtipného nadhľadu /Gabriela Osvaldová/ a trochu dosť kontraverzie / Rytmus/. Ťažko odhadnúť do akej miery sú občasné porotcovské prekáračky spontánne a úprimné a kedy sú už skôr súčasťou dobre premysleného marketingu.

A ten určite pôsobil aj pri výbere semifinalistov z radov spevákov a speváčok. Bolo totiž potrebné okrem spevu zabezpečiť aj sledovanosť určitou dôležitou cieľovou skupinou obyvateľstva, určenou zadávateľmi reklám a mobilnými operátormi. Čiže okrem dobrých spevákov sa vyberali aj tí pekní, aj tí mladí, ktorí zabezpečia nespočetné davy vreštiacich - násťročných fanyniek.

Ale to je showbiznis, ako mnohokrát zdôraznil Rytmus, muž mnohých videní. A ten včerajší bol naozaj aj o kvalitnom speve. A určite bol stráviteľnejší ako konkurenčný JOJ-kársky „ Kapor na torte", s Norou Mojsejovou v hlavnej úlohe. I keď občas mi ako kapor na torte, porotca Rytmus pripadal. Alebo som možno kapor ja a známy slovenský hip-hoper Rytmus, skrátka „zabil".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?