Už viem, čo s bytom ministra Jána Figeľa...

Autor: Martin Štunda | 1.6.2011 o 10:15 | Karma článku: 12,03 | Prečítané:  2326x

Kauza bytu ministra Jána Figeľa rezonovala na Slovensku už pred niekoľkými mesiacmi. Rovnako aj jeho zámer venovať tento byt v prospech charitatívnej činnosti. Keďže zjavne sa tento zámer pánu ministrovi doteraz nepodarilo zrealizovať, veď má chudák dosť starostí s tými diaľnicami, mám tu preňho jeden nápad....  

Čo tak venovať tento byt, v rámci dobročinnosti a kresťanskej lásky, koaličnej rade. Je zložená zo štyroch politických strán a byt je ako vieme štvorizbový. Okrem nesporných finančných úspor, by to podľa mňa prinieslo aj množstvo ďalších výhod všetkým koaličným stranám.

SaS by už napríklad nemusela uvažovať o Liberálnom dome a v svojej izbe by si kľudne mohli zriadiť trebárs aj menšiu herňu s hracími automatmi. Odporúčal by som im prideliť izbičku s balkónom, na ktorom by sa mohli zdržiavať hlavne „Obyčajní ľudia", aby sa vzájomne nerušili a odkiaľ by mohli komunikovať s obyčajnými ľuďmi prechádzajúcimi popod balkón.

Jednu malú izbičku by si pán  minister mohol kľudne nechať pre svoje KDH. Stačilo by, aby sa im tam zmestil aspoň malý oltárik, spovednica a písací stôl na tvorbu pastierskych listov. Len by nemala byť v susedstve liberálnej SaS, lebo momentálne to medzi nimi dosť iskrí.

Izba Bugárovcov by mala byť hlavne orientovaná na južnú stranu, aby dobre počuli hlas svojho voliča a tiež to, čo sa deje v Budapešti. Malý balkónik pre bývalú OKS by tiež nebol na škodu veci. No a označenie izby dvojjazyčne je snáď pre každého už samozrejmosť. Dal by som na zváženie, či by podobne nemala byť označená aj toaleta. Aby nedošlo k tomu najhoršiemu.

Nakoniec som si nechal najväčšiu koaličnú stranu SDKÚ- DS- IR. Myslím, že automaticky im treba prideliť izbu najväčšiu. Je len otázne, či ju stačí predeliť paravanom, alebo radšej z bezpečnostných dôvodov zvukotesne oddeliť múrom. Ideálny by možno bol aj samostatný prístup do oboch častí.

Koaličná rada by mohla zasadať buď v kúpeľni, kde by sa promptne hneď schladili horúce hlavy, alebo alternatívne na toalete, ak by niektorá zo strán mala potrebu rovno spláchnuť nejaký návrh svojho koaličného partnera.

A čo je najdôležitejšie. I keď určité menšie stavebné úpravy budú zrejme nevyhnutné, predpokladám, že sa neopovážia zasahovať do nosného múra koaličného bytu a tým je strach z návratu Róberta Fica. Podľa ostatného prieskumu preferencií je totiž celej vládnej koalícii asi jasné, že expremiérovi by v ďalšom volebnom období stačil v pohode jeden veľký jednoizbový byt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?