Už viem, čo s bytom ministra Jána Figeľa...

Autor: Martin Štunda | 1.6.2011 o 10:15 | Karma článku: 12,03 | Prečítané:  2322x

Kauza bytu ministra Jána Figeľa rezonovala na Slovensku už pred niekoľkými mesiacmi. Rovnako aj jeho zámer venovať tento byt v prospech charitatívnej činnosti. Keďže zjavne sa tento zámer pánu ministrovi doteraz nepodarilo zrealizovať, veď má chudák dosť starostí s tými diaľnicami, mám tu preňho jeden nápad....  

Čo tak venovať tento byt, v rámci dobročinnosti a kresťanskej lásky, koaličnej rade. Je zložená zo štyroch politických strán a byt je ako vieme štvorizbový. Okrem nesporných finančných úspor, by to podľa mňa prinieslo aj množstvo ďalších výhod všetkým koaličným stranám.

SaS by už napríklad nemusela uvažovať o Liberálnom dome a v svojej izbe by si kľudne mohli zriadiť trebárs aj menšiu herňu s hracími automatmi. Odporúčal by som im prideliť izbičku s balkónom, na ktorom by sa mohli zdržiavať hlavne „Obyčajní ľudia", aby sa vzájomne nerušili a odkiaľ by mohli komunikovať s obyčajnými ľuďmi prechádzajúcimi popod balkón.

Jednu malú izbičku by si pán  minister mohol kľudne nechať pre svoje KDH. Stačilo by, aby sa im tam zmestil aspoň malý oltárik, spovednica a písací stôl na tvorbu pastierskych listov. Len by nemala byť v susedstve liberálnej SaS, lebo momentálne to medzi nimi dosť iskrí.

Izba Bugárovcov by mala byť hlavne orientovaná na južnú stranu, aby dobre počuli hlas svojho voliča a tiež to, čo sa deje v Budapešti. Malý balkónik pre bývalú OKS by tiež nebol na škodu veci. No a označenie izby dvojjazyčne je snáď pre každého už samozrejmosť. Dal by som na zváženie, či by podobne nemala byť označená aj toaleta. Aby nedošlo k tomu najhoršiemu.

Nakoniec som si nechal najväčšiu koaličnú stranu SDKÚ- DS- IR. Myslím, že automaticky im treba prideliť izbu najväčšiu. Je len otázne, či ju stačí predeliť paravanom, alebo radšej z bezpečnostných dôvodov zvukotesne oddeliť múrom. Ideálny by možno bol aj samostatný prístup do oboch častí.

Koaličná rada by mohla zasadať buď v kúpeľni, kde by sa promptne hneď schladili horúce hlavy, alebo alternatívne na toalete, ak by niektorá zo strán mala potrebu rovno spláchnuť nejaký návrh svojho koaličného partnera.

A čo je najdôležitejšie. I keď určité menšie stavebné úpravy budú zrejme nevyhnutné, predpokladám, že sa neopovážia zasahovať do nosného múra koaličného bytu a tým je strach z návratu Róberta Fica. Podľa ostatného prieskumu preferencií je totiž celej vládnej koalícii asi jasné, že expremiérovi by v ďalšom volebnom období stačil v pohode jeden veľký jednoizbový byt.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?