O mori a zemi...

Autor: Martin Štunda | 19.10.2011 o 9:42 | Karma článku: 6,22 | Prečítané:  571x

Rozbúrené more na prvý pohľad vyzerá, ako dobre pooraná zem. Avšak semienko, ktoré tam zasejeme nevyklíči a na breh sa napokon vyleje len slaná morská pena. Čo štípe v očiach...

Všetky naše myšlienky, slová a skutky, sú ako stopy v piesku. Sú ich milióny, navzájom prešľapané a vypálené slnkom, aby dlhšie vydržali. Sú tým jediným, čo po nás zostane, keď napokon vysypú aj náš piesok z urny. Hoci aj do mora.

Kto kráča za pluhom vidí len zem pod sebou. Hnedú a ťažkú ako je práca oráča. A kdesi v diaľke už cíti aj vôňu zrna. Ktoré sa stane chlebom. Našim....každodenným.

Keď dojeme chlieb, treba pozbierať omrvinky zo stola. Ťažkou a urobenou rukou ich zhrnúť do bielej, čerstvo vypranej zástery. Lebo príde aj doba omrviniek.

Keď je more pokojné, pripomína zrkadlo. Ukáže nám, akí naozaj sme. Či vyjdeme na breh s penou okolo úst, alebo s mušľou pri uchu. A more nám zaspieva. O zemi, ktorej sa nežne dotýka.

Dnes je doba rozbúreného mora. Ktorého vysoké vlny syčia na horúcom piesku. A snažia sa zmyť naše stopy. More sa však napokon upokojí. A oráč sa vráti k svojmu pluhu.

Ten jediný čakal na poli na jeho ruky. Aby ho opäť spojil so zemou...

 

Foto: rezbar-ferry.cz

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?