Tristo...alebo Hippokratova prísaha.

Autor: Martin Štunda | 21.11.2011 o 9:33 | Karma článku: 15,18 | Prečítané:  6257x

Hlboko sa ospravedlňujem všetkým štrajkujúcim lekárom a hlavne ich odborárskym bossom  za škandalóznu ponuku ministra zdravotníctva ohľadom plánovaného zvýšenia lekárskych platov. Tristo eur skutočne nestojí zato, aby si vôbec obliekli svoj biely plášť a nasadili stetoskop....

Na druhej strane mám celkom reálnu predstavu, ako by sa s touto sumou dalo zmysluplne naložiť.

Najprv by som pridal 50 eur ich ľavým a niekedy aj pravým rukám, na ktoré tak trochu v svojom spravodlivom boji pozabudli. Zdravotné sestry, ktorým sa v tomto celom medicínskom biznise dostanú do rúk akurát nejaké tie kávy a dezerty, sa určite aj takejto sume potešia.

Takisto by sa 50 eurám zrejme potešili aj pedagógovia, ktorí svoj márny boj predčasne vzdali dúfajúc, že po marci 2012 nás všetkých čakajú svetlejšie zajtrajšky. A poznajúc mentalitu učiteľského stavu predpokladám, že oni by aj tak začali štrajkovať pravdepodobne počas letných prázdnin.

S podobnou sumou by som myslel aj na ľudí za výrobnými linkami zahraničných investorov, ktorí blahorečia našu lacnú pracovnú silu a neobvyklú štedrosť našich vlád, vo forme finančných stimulov a daňových prázdnin. A keď napokon raz zo Slovenska odídu, zostane tu len úplne zlikvidované domáce podnikateľské prostredie.

Päťdesiat eur by jednoznačne privítali trebárs aj ľudia pracujúci v obchode a službách, kde je pracovný čas iba hračkou v rukách majiteľov a pracovné zmluvy zdrapom bezcenného papiera....

A možno sa pýtate, čo by som urobil so zvyšnými 100 eurami. No tie by som dal samozrejme našim dôchodcom. Po prvé preto, že si ich určite zaslúžia a po druhé, že ich aj tak napokon rozdajú. Päťdesiat eur svojim deťom a vnúčatám a druhých päťdesiat lekárom a lekárnikom.

Tristo. Keď ich minister Ivan Uhliarik ponúkal, určite tajne dúfal, že to lekári odmietnu. Veď odkiaľ by ich aj nabral. Nevedia to ani v nemocniciach, ba ani v zdravotných poisťovniach. Celé mi to preto skôr pripomína nepodarený vtip.

Áno.....humor predsa lieči. Len sa obávam, aby po 1. decembri nebol jediný.

 

Foto: www.stockphotos.sk

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?