Matrix nás ovláda...

Autor: Martin Štunda | 30.11.2011 o 12:05 | Karma článku: 10,90 | Prečítané:  1741x

Film Matrix, v hlavnej úlohe s Keanom Reevesom, určite mnohí poznáte. V tomto filme je mozog ľudí napojený na počítačový systém /Matrix/ a oni si neuvedomujú , že nežijú skutočný život, ale že im je do mozgu púšťaná  falošná virtuálna realita. Až mrazí koľko má tento film spoločné s našim svetom...

Žijeme totiž vo svete, kde nám už od malička vtláčajú do našich mozgov „sväté" pravdy, ktoré určujú mantinely nášho správania a konania a len malé percento ľudí sa dokáže z týchto pravidiel nášho Matrixu oslobodiť.

Prvé pravidlo Matrixu:

Svet patrí úspešným a slávnym, zmyslom života by mala byť cesta za týmto úspechom a slávou a v tomto prípade aj účel svätí prostriedky.

Výsledkom tejto myšlienky je malé percento úspešných a slávnych a zvyšok nešťastných a frustrovaných ľudí, ktorým sa tento sen nepodarilo naplniť. A v tom malom percente nájdeme navyše aj množstvo ľudí, ktorí sú možno slávni, ale šťastní určite nie.

Lebo práve dosiahnutie pocitu šťastia, by malo byť tým skutočným zmyslom života.

A šťastný môže byť aj človek starajúci sa o záhon ruží, mamička na materskej dovolenke, alebo učiteľka v triede plnej detí. Pokiaľ nebudú mať pred očami Matrix úspechu a slávy.

Druhé pravidlo Matrixu:

Sme tu na svete preto, aby sme si čo najviac užili materiálnych a svetských vecí.

Táto myšlienka logicky Matrixu vyhovuje pretože ženie ľudí k neustálemu konzumu a hromadeniu mnohokrát nepotrebných vecí. Z televíznych reklám na nás neustále agresívne útočia nové a nové ponuky, ktoré si predsa musíme kúpiť, pretože Matrix to tak chce. Na jednej strane sú potom ľudia s viacerými domami, autami, mobilmi a televízormi a na druhej strane obrovské množstvo detí si večer líha na hlinenú dlážku so škvŕkajúcim bruchom.

Na svete sme však preto, aby sme si spomenuli, kým vlastne sme.

Lebo my nie sme tým hlasom v hlave, čo nám neustále hovorí, čo ďalšie si máme kúpiť, ale sme tá bytosť, čo ten hlas počuje a bohužiaľ často ho aj počúvne. Až keď si na to napokon spomenieme nájdeme pocit naplnenia a rovnováhy. A zrazu okolo seba uvidíme veci, ktoré nám doteraz Matrix ukrýval.

Tretie pravidlo Matrixu:

Silnejší vyhráva, zastreľ lebo budeš zastrelený, strach ti pomôže prežiť.

Strach je totiž najlepší prostriedok na ovládanie ľudí. Strach zo smrti, strach z neúspechu, strach z imaginárneho nepriateľa. Všimnite si, čo sa na nás neustále rinie z médií a z úst politikov. Samé katastrofické a negatívne informácie, ktorých účelom je vyvolávať strach a paniku. Ako ľahko sa v takom stave prijímajú akékoľvek riešenia. Samozrejme tie, ktoré vyhovujú Matrixu.

Opakom strachu je láska.

 Akokoľvek pateticky to znie, je to pravda. Pod vplyvom tejto emócie sa dejú zázraky, ktoré nedokáže ovplyvniť ani Matrix.

Veď sa predsa nemusíme medzi sebou hádať a zabíjať. Na svete je dosť miesta a potravy pre každého. Každý si tu dokáže nájsť svoj zmysel života.

Spomeňme si teda, kým vlastne sme. Prebuďme v sebe bytosť, ktorá je našou skutočnou podstatou. A všetci spolu dokážeme poraziť aj zdanlivo nezničiteľný Matrix.

 

Foto: www.fanpop.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

ŠPORT

Saganov debut na MS: žalúdočné problémy a hnev

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?