Nedajme sa zastrašiť Gorilou...

Autor: Martin Štunda | 30.1.2012 o 15:32 | Karma článku: 18,02 | Prečítané:  1684x

Sú správy, ktoré okolo človeka preplávajú bez povšimnutia. No sú aj také, pri ktorých ako sa hovorí, vám kypí žlč. Takou je aj informácia, že Kancelária Národnej rady SR podá trestné oznámenie na organizátorov piatkovej protestnej demonštrácie, za škody spáchané na budove parlamentu.

 

 

Protest sa podľa vedúceho Kancelárie NR SR vymkol organizátorom spod kontroly a boli spôsobené škody, za ktoré vraj niekto musí znášať dôsledky.

Súhlasím, ale prečo by to mali byť organizátori, ktorí počas celej akcie vyzývali občanov k pokojnému priebehu a vyhýbaniu sa vandalizmu. Už nehovoriac o tom, že s veľkou pravdepodobnosťou boli v dave aj provokatéri, ktorých cieľom mohlo byť zneváženie skutočnej myšlienky protestu.

Ak má teda polícia konať tak nech hľadá skutočného vinníka vandalizmu a nie akúsi politickú obeť. Lebo politikum v tomto prípade cítiť na stovky kilometrov.

A je očividné aj posolstvo, ktoré bolo týmto trestným oznámením vyslané ako účastníkom demonštrácie, tak aj ostatným občanom tohto štátu. Posolstvo, ktoré zaváňa hrozbou. A pripomína nám, že november 1989 nebol zase až tak dávno.

Priznám sa, že som v piatok aj pri televíznej obrazovke cítil akési vzrušenie a eufóriu, ktoré vládlo medzi priamymi účastníkmi protestu. A s napätím som očakával reakcie policajtov a ťažkoodencov, keď sa dav vydal smerom k parlamentu. To, že sa napokon pred nimi rozostúpili naznačilo, že predsa sme len za tých 22 rokov kamsi pokročili.

Vedúci kancelárie odhadol škody na budove na tri až päť tisíc eur. Možno by vo voľnom čase mohol skúsiť zrátať škody na tomto štáte počas vlády "Gorily" a aj tam podať trestné oznámenie na organizátorov rozkrádania. Ale v tomto prípade mu to asi strach nedovolí. Ten istý strach, ktorý sa teraz niekto snaží dostať medzi ľudí.

Ale tento svet je plný paradoxov. A história to už mnohokrát potvrdila. A preto sa môže opäť ľahko stať, že namiesto strachu prebudia v ľuďoch odvahu....

 

Foto: www.sme.sk

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?