Nedovoľme Gorile vyhniť...

Autor: Martin Štunda | 12.2.2012 o 10:46 | Karma článku: 9,80 | Prečítané:  894x

Kauza Gorila sa začína vyvíjať presne tým smerom, ktorý jej vyhovuje. Počet demonštrantov po celom Slovensku sa výrazne znižuje a eufória postupne upadá. Hľadajú sa politické prepojenia organizátorov a objavujú sa prvé pokusy o ich diskreditáciu. Dokonca v Košiciach už došlo k prvému pokusu o zneužitie samotnej myšlienky extrémistickou skupinou. Gorila skrátka vyliezla z džungle a zarevala....

 

Toto všetko sa však samozrejme dalo očakávať. Otázne je, či s tým počítali aj hlavní aktéri protestov a či majú pripravený záložný plán.

Gorily totiž veľmi dobre vedia, že v takýchto prípadoch je veľmi dôležitý čas. Čas na vyhnitie problému. Hovorí sa, že každá aféra trvá tri dni. Vtedy je dobré buď vytvoriť ďalšiu, ktorá ju prekryje, alebo skrátka zaliezť do džungle a čakať. A potom v pravý čas zaútočiť. Nie na pravdu, ale na šíriteľa pravdy. Zneistiť ho, oslabiť a tým oslabiť aj jeho prívržencov.

Veľmi by som si želal, aby k tomu nedošlo. Ale poznajúc slovenské reálie som skôr skeptický. Netreba však zúfať, ale viac pracovať v období medzi protestmi. Nehovoriť len čo nechceme, ale aj to, čo chceme. A hovoriť to rozumne, intenzívne a na tých pravých miestach. Posedieť si u premiérky, ktorá už dosluhuje, je fajn. Aj porozprávať sa s pánom prezidentom môže byť príjemným mrhaním času.

Skutočný boj sa však musí odohrať inde. Tam, kde sa vytvárajú Gorilie zákony. Tie, ktoré umožňujú parazitovať politickým stranám na štátnom rozpočte. Tie, ktoré vytvárajú dve kategórie ľudí a to rovných a rovnejších. Ktoré umožňujú politickej a finančnej oligarchii vládu v tomto štáte, kde je skutočná demokracia len krásnym slovom na predvolebnom politickom mítingu. Kde je politická príslušnosť dôležitejšia ako odbornosť a kamarátstvo viac ako tá najlepšia cenová ponuka. Kde je lož pracovná metóda a poctivá práca nedostatkovým tovarom....

V čase predčasných volieb už bude hádam vonku jar. I keď to nebude Pražská jar z roku 1968, verím že sa oteplí a niečo rozkvitne. A to minimálne nádej ľudí, že sa oplatí stále žiť v tejto krajine. Že nie sme na filmovej Planéte opíc, kde gorily zatvárajú slušných ľudí do klietok.

 

 

Foto: programy.pravda.sk

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?