Dane a smrť...

Autor: Martin Štunda | 13.3.2012 o 13:50 | Karma článku: 7,97 | Prečítané:  884x

Poznáte to asi všetci. Dane a smrť, to sú naše jediné istoty v tomto neistom svete. I keď to asi nie sú tie istoty, ktoré sľubuje Slovensku nová vláda.....

 

Pre tých, ktorí sa tešia, že vďaka dlhšiu dobu kolabujúcemu novému informačnému systému na daňovej správe nebudú musieť podávať v pôvodnom termíne daňové priznania, mám zlú správu. Termín 2. apríl 2012 platí a kto ho nedodrží, musí počítať so sankciami a pokutami. Aspoň tak nám to bolo prostredníctvom televíznej obrazovky oznámené.

Samozrejme, že tento postoj chápem, len pôsobí trošku neseriózne v kontraste s ďalšou vetou. Ak z dôvodu chaosu v daňovej správe nedostane svoje peniaze občan, môže si to vymáhať súdnou cestou. Ako dlho to touto cestou trvá, už ale nebolo povedané.

Daňová správa sa ocitla v dobe kamennej. Kalkulačka, papier, pero, ceruzka a guma, to sú teraz hlavné zbrane našich daňovníkov. A ešte obrovská miera trpezlivosti. No a počítače môžu dočasne používať, ako dekoráciu pod kvetináče.

Priznám sa, že je pre mňa stále nepochopiteľné, ako sa to vlastne mohlo stať. Ako mohol skolabovať systém spoločnosti IBM, ktorý stál navyše peknú sumu peňazí. ? A ako sa mohlo stať, že paralelne s jeho zavádzaním sa ešte nepoužíval, ako záloha, predošlý systém ? Už nehovoriac o tom, že kontrola NKÚ zistila aj ďalšie porušenia zmluvných podmienok, ako napríklad o zamedzení prístupu k údajom.

Daňová správa je snáď najdôležitejší nástroj štátu na zabezpečenie vlastného chodu. Momentálna situácia mi pripadá, ako keby vojaci dostali zbrane bez nábojov a na nepriateľa by zaútočili iba bodákmi.

Riaditeľka Finančného riaditeľstva, Mária Machová, podala v uplynulých dňoch trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ešte predtým prišiel o funkciu jej predchodca Igor Krnáč a riaditeľ Kompetenčného centra finančných operácii Miroslav Mikulčík....

A ja by som mal ešte jeden tip na neznámeho páchateľa. Je ním človek, ktorý sa už roky tvári ako jediný ekonomický guru v tomto štáte a plánuje v blízkom čase odísť do zahraničia na lukratívny post.

Asi vie prečo....

 

 

 

Foto: hnonline.sk

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?