O masovom vrahovi a o Slovensku...

Autor: Martin Štunda | 16.4.2012 o 14:08 | Karma článku: 6,71 | Prečítané:  1053x

Nórsky masový vrah Anders Breivik vstúpil v pondelok ráno s úsmevom na perách do súdnej siene a po zložení pút dvihnutím pravej ruky so zaťatou päsťou urobil fašistický pozdrav...

 

.....následne sudcom oznámil, že neuznáva ich autoritu, keďže ich mandát pochádza od politických strán podporujúcich multikulturalizmus. Priznal sa k činom, z ktorých je obvinený, no trestnoprávnu zodpovednosť a vinu za usmrtenie desiatok ľudí odmieta. Svoj útok nepovažuje za zločin, ale za obranu krajiny pred proimigračnou politikou vlády.

Toľko o masovom vrahovi....

Nie je ani tak dôležité, či išlo o typický fašistický pozdrav, ako skôr o myšlienky v jeho chorej hlave, ktoré sa týmto pozdravom v tej chvíli prejavili. A ešte mrazivejšie pôsobí skutočnosť, že sa tento vrah vo svojich myšlienkach v minulosti zaoberal aj Slovenskom. To, že to boli z jeho vnímania úvahy pozitívne, by nás malo minimálne znepokojiť.

Anders Breivik vo svojom rozsiahlom manifeste vytvoril rebríček krajín podľa toho, či sú multikulturálne, čo jemu osobne prekáža a Slovensko podľa neho najmenej rešpektuje odlišnosti. Preto nás vo svojom pomyselnom rebríčku zaradil na prvé miesto a za nacionalistické, teda s ním spriaznené strany, označil už zrušenú Slovenskú pospolitosť, SNS a aj HZDS.

I keď Brievikove zdroje údajov a myšlienkové pochody možno spochybniť, údaje Medzinárodnej organizácie pre migráciu už treba trpko prijať. Od roku 1993 prišlo na Slovensko vyše 56-tisíc žiadostí o udelenie azylu, pričom štát vyhovel iba 580 žiadateľom.

Radi o sebe prehlasujeme, že sme pohostinný národ. Naše vítanie chlebom a soľou sa už stalo povestné. Áno, radi hostí privítame a pohostíme. Pretože vieme, že skôr, či neskôr odídu.

Toľko o Slovensku....

 

 

Foto: sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?