Vlastenecké turné Drahoslava Machalu.

Autor: Martin Štunda | 29.5.2012 o 9:45 | Karma článku: 12,31 | Prečítané:  975x

Obidve moje dcéry navštevujú základnú školu. Niekoľkokrát do roka zaregistrujem ich informáciu o nejakej besede, alebo prednáške na škole. Či už ide o hosťa známejšieho, alebo mne nič nehovoriaceho, moje deti vnímajú jeho slová rovnako vážne. A z tohto dôvodu vnímam aj ja rovnako vážne prednášky Drahoslava Machalu na školách v Partizánskom...

 

Matica slovenská vykonáva svoju činnosť. Po svojom. A to už od čias Vladimíra Mečiara. Niet divu, že ho preto velebí. Možno rozumiem aj tomu, že ho velebí aj samotný spisovateľ Drahoslav Machala. Sú si zrejme blízky nielen v spôsobe riešenia konfliktov.

Škola by sa mala starať o vzdelanie a duchovný rast svojich žiakov. Jej povinnosťou je zabezpečiť učiteľov, ktorí to dokážu a tiež zabrániť nežiaducim vplyvom okolia, počas vyučovacieho procesu. A za taký nežiaduci vplyv ja prednášky niekdajšieho prívrženca nacionalistického krídla HZDS považujem.

Nepotrebujem, aby škola moje deti vychovávala k vlastenectvu. Úplne postačí, ak sa na dejepise dobre a neideologicky naučia dejiny. A nielen nášho štátu.

Budem rád ak moje deti budú v budúcnosti hrdé samé na seba. Na to, čo v živote dokázali. To je podľa mňa to pravé vlastenectvo.

A dovtedy sa budem s úsmevom pozerať ako sa tešia pred televíznou obrazovkou, na ktorej je Chára, Šatan, Handzuš a ostatní zlatí chlapci zo Slovenska...

 

 

Foto: sportky.topky.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?