Názor televízie Markíza na slovenských chlapov...

Autor: Martin Štunda | 21.8.2012 o 12:45 | Karma článku: 18,58 | Prečítané:  4632x

Keby sa podľa ostrého štartu nového televízneho kanálu televízie Markíza mal vyjadriť názor tohto médiá na slovenských chlapov, vyznel by asi takto. Sú veľkí, zarastení, agresívni, zapáchajú a správajú sa ako slon v porceláne......

Dať ako úplne prvý film, katastrofický thriller z roku 1998 Godzilla, je viac ako symbolické a navyše s veľkou výpovednou hodnotou.

Televízia Markíza však zaspala dobu viac ako o štrnásť rokov.

Vymyslieť a uviesť do prevádzky program pre chlapov, hore opísaného typu, je viac-menej zbytočné. Takíto konzumenti televíznej „zábavy" trávia aj tak svoj večerný čas v iných „kultúrnych" zariadeniach a keď prídu o polnoci spoločensky unavení domov, nepreberie ich pravdepodobne ani sľubovaná televízna erotika.

Predpokladám,  že vlajkovej lodi televíznej bulvárnej zábavy išlo predovšetkým o vytvorenie nového priestoru pre inzerentov. Neviem odhadnúť ako dlho potrvá kým kompetentní pochopia, že chrápajúci konzument pri svietiacej televíznej obrazovke, nie je práve tá najideálnejšia cieľová skupina.

„Daj to"......je nový slogan a zároveň aj názov tohto kanálu. Tiecť ním zrejme budú staré a stokrát prežuté televízne zvyšky a programy útočiace na tie nižšie ľudské pudy. I keď sa jeho stvoritelia snažia marketingovo pôsobiť na mužskú ješitnosť a akési „chlapáctvo", ja osobne sa takýmto chlapom vôbec netúžim stať.

Predpokladám, že od televízie Markíza nikto ani neočakáva  snahu o kultivovanie svojho diváka. A ak áno, tak skôr len smerom k Farme a Pláži 33. Ale hľadať nový priestor na rast televízie touto cestou, mi však pripadá ako krok zo zúfalstva. Neviem ako hlboko chce ešte táto prvá súkromná televízia klesnúť, aby pochopila, že je už na úplnom estetickom dne.

Alebo si v Markíze vážne myslia, že na druhom konci každého píplmetra sedí nejaká Martinka z Turca ?


Foto: listal.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?