Prečo sa Daniel Lipšic nestane novou väčšinou...

Autor: Martin Štunda | 4.9.2012 o 12:30 | Karma článku: 10,69 | Prečítané:  2433x

Daniel Lipšic nikdy netrpel nedostatkom sebavedomia. Či už ako poslanec parlamentu, minister, alebo ako funkcionár KDH. A práve na straníckej pôde kresťanských demokratov zrejme doteraz nedošlo k naplneniu jeho vysokých ambícií....

Líder novovznikajúcej  Novej väčšiny sa zrejme nechal inšpirovať Róbertom Ficom, ktorý sa po fiasku SDĽ v parlamentných voľbách v roku 2002, vydal svojim Smerom.

Podobne ako terajší premiér, ani Daniel Lipšic nevedel už dlhodobo nájsť spoločnú reč so svojimi straníckymi súkmeňovcami a ani dostatok priestoru na realizáciu vlastných myšlienok a politických ambícií. To, čo sa deje v tomto období v KDH, silno pripomína proces štiepenia vo vtedajšej Strane demokratickej ľavice. Či už ide o vytváranie akejsi názorovej platformy vo vnútri, Radoslavom Procházkom, alebo o vznik nového politického subjektu Daniela Lipšica.

Exminister vnútra si môže o sebe myslieť čokoľvek, ale podľa mňa sa pravicovým Róbertom Ficom nikdy nestane. Ani tie najkrajšie myšlienky a slová totiž nikdy dostatočne nezakryjú prílišnú premúdrelosť až aroganciu, na ktorú sú ľudia zvlášť citliví.

Daniel Lipšic nie je typom lídra. To, že nie je tvárou, ktorá predáva, si zrejme podvedome uvedomuje aj on sám a preto neustále koketuje s ponukou pre expremiérku Ivetu Radičovú.
Jej niekoľkokrát opakované nie, by mu už mohlo byť dostatočnou odpoveďou, čo si jeho bývalí politickí pravicoví partneri o jeho snahe myslia.

Lipšicova Nová väčšina môže teoreticky vzniknúť len na troskách ostatných pravicových strán. A to mu ich doterajší stranícki funkcionári, ktorí by tým prišli o dlhoročné teplé miestečka, asi veľmi neuľahčia. Partokracia je totiž na Slovensku zažraná oveľa viac, ako sme ochotní vôbec pripustiť.

Ďalším handicapom nového pravicového Mesiáša je to, že vôbec nie je nový. Všetko, čo povie, je konfrontované s tým, čo doteraz vykonal, alebo ešte viac s tým, čo nevykonal.

Daniel Lipšic, nie je emotívny a žoviálny politik. Skôr je typom pragmatického a chladného šachistu, ktorý má svoje kroky dopredu dobre premyslené a finančne zabezpečené. Aspoň tak sa to javí z rozohratia jeho najnovšej šachovej partie....

Projekt „Hnutie 99 %" by mal byť pre expodpredsedu KDH výstrahou. Že ľudia dokážu chladný kalkul prekuknúť. Že ani milióny eur nemusia stačiť na získanie milióna voličov.

Daniel Lipšic ešte vo funkcii ministra vnútra, vypustil tesne pred voľbami gorilieho džina z fľaše. Je len otázkou, či ten džin ešte počúva svojho pána, alebo ho naopak už riadi....


Foto: aktualne.atlas.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

KOMENTÁRE

Keď slová slúžia ako strely

Falošné správy často pritiahnu väčšie masy ako dôveryhodné médiá.


Už ste čítali?