Pán prezident... "nezavadzajte tu"

Autor: Martin Štunda | 14.11.2012 o 12:35 | Karma článku: 29,94 | Prečítané:  13874x

Slovenský prezident Ivan Gašparovič sa odmietol dodatočne ospravedlniť novinárke SME, ktorú po tlačovom brífingu označil za analfabetku. Poznajúc pána prezidenta priznávam, že som ani nič iné neočakával. Ivan Gašparovič by totiž týmto ospravedlnením narušil svoju integritu....

 

Jeho hovorca Marek Trubač to odôvodnil tým, že už bolo po brífingu a navyše sa otázka netýkala oficiálnej témy. Tvrdí, že novinárka si poznámku o jej gramotnosti zaslúžila a navyše vraj spolu s ostatnými novinármi prenasledovala s mikrofónom a kamerou už odchádzajúceho prezidenta.

Vaše veličenstvo.

Nie ste kráľom tejto krajiny a my nie sme vaši poddaní. Netýka sa vás teda kráľovský protokol o vzdialenosti od vašej osoby a ani o otázkach, ktoré vám môžu byť kladené. Ste takým istým občanom tejto krajiny, ako my ostatní. Rozdiel je len v tom, že vám isté percento obyvateľov dalo poverenie nejaký čas sedieť na prezidentskej stoličke, aby ste slúžili nám a tejto krajine.

Hovoriť o úcte k prezidentskej funkcii nemáte právo od okamihu, ako ste vo funkcii predsedu parlamentu označili vtedajšieho prezidenta Michala Kováča, za  „starého ..uja".

Hovoriť o obyčajnej ľudskej slušnosti nemáte právo od okamihu, ako ste po hokejovom zápase strčili lakťom do ženy so slovami „ nezavadzajte tu". A tu ani tak nejde o to, že tá žena bola v tom čase slovenskou premiérkou a nemala podľa vás zmysel pre humor.

Rozumiem tomu, že sú vám neustále otázky o Jozefovi Čentéšovi nepríjemné. Je zjavné, že vám taká trnkovica chutí lepšie, ako prípadná čentéšovica.

To je už však údel politika. Robiť aj to, čo sa mu nechce. Odpovedať aj na to, na čo nemá odpoveď.

Alebo to už skrátka nerobte. „Nezavadzajte tu".

S vašim zmyslom pre humor ma dúfam pochopíte správne...

 

 

Foto: www. vas.cas.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?