Slovensko...najlepšie miesto na život

Autor: Martin Štunda | 23.11.2012 o 11:11 | Karma článku: 15,64 | Prečítané:  1784x

Britská výskumná organizácia zostavila rebríček krajín, kde sa bude najbližších 20 rokov najlepšie žiť. Pre deti, ktoré prídu na svet v roku 2013, je vraj najlepšie narodiť sa vo Švajčiarsku. I keď Slovensko podľa ich kritérií skončilo až na 35. mieste, ja si myslím, že patríme na špičku rebríčka...

Okrem subjektívnej spokojnosti ľudí a podnebia v danej krajine hodnotili aj predpokladanú dĺžku života, rozvodovosť, kriminalitu, nezamestnanosť, či korupciu.

A práve na základe týchto kritérií trvám na tom, že najlepšie je narodiť sa na Slovensku....

Dieťa, ktoré ako prvé uvidí strop starej slovenskej pôrodnice má hneď jasno o krajine, kde sa narodilo a zvyšok života už nestrávi vo falošných ilúziach. Chuť materinského mlieka v ňom síce ešte na chvíľu zanechá pocit kvalitnej nemocničnej stravy, ktorý však skončí pri najbližšom pobyte v tomto zariadení. Cesta domov po rozbitých slovenských cestách ho rýchlo uspí, čo jednoznačne podporí jeho zdravý vývoj.

Fakt, že obidvaja jeho rodičia sú nezamestnaní a venujú sa mu 24 hodín denne zohráva veľmi pozitívny význam pri jeho duševnom a citovom rozvoji a tiež mu do podvedomia vrýva vzor úplnej rodiny.

Fakt, že sa kvôli nedostatku peňazí neustále hádajú a napokon sa aj po pár rokoch rozvedú mu poukáže na existujúcu dualitu sveta a podnieti rozvoj jeho filozofického pohľadu na dianie okolo nás.

Absolvovanie školského procesu ho naučí, že ľudia sa delia na tých, čo nosia značkové oblečenie a tých, čo nosia fejky. Škola, že je miestom zábavy a prípravou budúcich klientov úradov práce.

Nemožnosť nájsť prácu vo vlastnej krajine mu umožní cestovať po svete a popri zdokonaľovaní v cudzích jazykoch aj spoznávať mentalitu a spôsob života iných ľudí, ktorí mali tú smolu, že sa nenarodili na Slovensku.

Takto zocelený sa po rokoch vráti na rodnú hrudu s nemalým finančným obnosom a tu potom zvýšenou domácou spotrebou podporí rast slovenskej ekonomiky a tým aspoň čiastočne vráti dlh svojej materskej krajine.

Ako uvedomelý občan napokon zomrie tesne pred dôchodkovým vekom, aby ani náhodou neohrozil už i tak dosť labilný dôchodkový systém na Slovensku.

Krajiny, kde sa narodiť oplatí...Foto: skrz.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?