Ficov poradca...

Autor: Martin Štunda | 29.11.2012 o 12:05 | Karma článku: 16,56 | Prečítané:  2256x

Poslanca a exministra Ľudovíta Kaníka je ľahké nemať rád. Dostal do vienka výbavu, vďaka ktorej s úplnou ľahkosťou vytáča svojich oponentov v diskusii, nech sa hovorí o hocičom. Poradca predsedu vlády Peter Staněk bol ďalší v poradí, ktorý mu sadol na lep...

 

Exminister práce, sociálnych vecí a rodiny je očividne deštrukčný typ. Po úspešnom deštruovaní Demokratickej strany, na ktorej mŕtvole sa vyviezol do parlamentu, následne preskočil do vlaku s názvom SDKÚ.

Aj tu však už konečne objavili jeho schopnosť sťahovať preferencie naštvávaním ľudí smerom dole a vzali mu stoličku, na ktorej sedáva predseda poslaneckého klubu.

Ktovie. Možno aj táto skutočnosť prispela k tomu, že si na svojom protivníkovi v diskusii v ten večer poriadne zgustol. A ako sa aj možno nechcene priznal, dôkladne sa naňho pripravoval. Len škoda, že si podklady od svojich asistentov sám neoveril, ináč by sa nemusel v priamom prenose ospravedlňovať, aj keď povedal pravdu.

Peter Staněk je osoba vhodná do televíznej diskusie. Ak chcete mať zaručenú show. Sú diskutéri, ktorí by sa uplatnili aj ako uspávači hadov, ale sú aj takí, čo prebudia aj spiacich moderátorov relácie.

Pán Staněk už bol všeličím. Pesimistickým prognostikom SAV, poradcom terajšieho premiéra i štátnym tajomníkom ministra financií v tretej vláde Vladimíra Mečiara.

Ktovie prečo sa práve za toto svoje obdobie „mečiarizmu" hanbí až tak, že sa ho snaží vymazať z vlastnej pamäti. A dokonca sa o to pokúsil v priamom televíznom prenose aj v prípade Ľudovíta Kaníka. A na chvíľu sa mu to aj veru podarilo.

Nazvať v diskusnej televíznej relácii svojho oponenta hajzlom je pre niekoho možno víťazstvom. A hlavne je to v kontexte s dobou, v ktorej momentálne žijeme. Dobou fariem a vulgárnych farmárov...

V skutočnosti však ide o prehru. A stratu posledných zvyškov elementárnej slušnosti.

Je dobré, že sa Peter Staněk na druhý deň poslancovi Kaníkovi aspoň v médiách ospravedlnil. Je však na zváženie, či by predsedovi vlády mali radiť ľudia, ktorí v krízových situáciách reagujú takto skratovo.

A treba si tiež uvedomiť, že tento pán už raz poradcom terajšieho premiéra bol. V dobe, kedy boli slovenskí novinári nazývaní prostitútkami....Foto: www.pluska.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?