Poslanci parlamentu majú svoj šábes v piatok...

Autor: Martin Štunda | 9.12.2012 o 13:30 | Karma článku: 15,52 | Prečítané:  651x

Zábery televíznych kamier nám opäť raz ukázali skoro prázdnu piatkovú rokovaciu sálu slovenského parlamentu. Ja viem, že sa to dá humorne brať aj tak, že keď poslanci  nerokujú, tak občanom Slovenska aspoň nič nehrozí, ale predsa....

Kresťania majú svoj deň oddychu v nedeľu a židia v sobotu. Vyzerá to tak, že poslanci nášho zákonodarného orgánu sa rozhodli mať svoj šábes v piatok.

Možno by sa to aj dalo pochopiť, keby ho ale dodržiavali tak prísne ako židia svoj.

Tí majú počas svojho dňa oddychu okolo 50 prísnych zákazov, čo vtedy nesmú robiť.

Patrí tam napríklad akákoľvek fyzická záťaž, zapnutie alebo vypnutie svetla, nakupovanie, filmovanie a fotografovanie, varenie, pečenie a dokonca aj ohrievanie jedla. Nesmú jazdiť v žiadnom dopravnom prostriedku, učiť sa a dokonca ani telefonovať.

Ako nám už v minulosti televízne zábery ukázali poslanci parlamentu naozaj žiadnu fyzickú záťaž nevykonávajú, ba ani sa nehrajú so svetlom v rokovacej sále, čo im samozrejme slúži ku cti.

Horšie je to však už s telefonovaním a ich prácou na počítačoch a tabletoch. I keď môžu oponovať, že oni na nich nepracujú. A asi majú pravdu. Čítanie dennej tlače na internete, hľadanie dobrej kúpy luxusných hodiniek, alebo prezeranie rodinných fotografií z dovoleniek, naozaj medzi prácu nemožno zaradiť...

Ale asi najviac svoj šábes porušujú tým, že sa v tento svoj oddychový deň presúvajú domov za svojimi blízkymi vo vzdialených kútoch Slovenska, rôznymi dopravnými prostriedkami.

V svetle tohto veľkého prehrešku je skutočnosť, že za jeden takýto "voľný" piatok zarobia možno viac, ako väčšina Slovákov za celý mesiac, úplne bezpredmetná.Foto: www.topky.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?