Lacnejšie rožky nás napokon môžu vyjsť drahšie...

Autor: Martin Štunda | 18.1.2013 o 12:48 | Karma článku: 14,88 | Prečítané:  6546x

Už dlhšiu dobu  sa k nám cez rôzne médiá dostáva správa o zlacnení rožkov na päť centov, skoro vo všetkých obchodných reťazcoch na Slovensku. Vraj sú najlacnejšie za posledných šesť rokov...

 

Túto „charitatívnu" aktivitu spustil pred minuloročnými Vianocami v rámci konkurenčného boja Kaufland a ostatné reťazce sa k zápasu o zákazníka chtiac-nechtiac pridali. Napokon, museli niečo urobiť, keďže tržby z predaja im v poslednom čase klesali.

Treba však povedať aj „B". Zlacnel len jeden druh rožkov a možno aj jeden druh chleba. A je veľký predpoklad, že ich gramáž šla na minimum povolenej percentuálnej odchýlky. Už nehovoriac o tom, že sa vraj znížilo aj percento tuku v týchto pekárenských výrobkoch.

To by však ešte nebolo to najhoršie....

Stratu, ktorá týmto zlacnením predajcom vznikne, si predsa musia niečím vykompenzovať. Takže zvýšte pozornosť pri nakupovaní ostatných výrobkov a to hlavne pri ich cenách.

Obchodníci však dobre vedia, prečo znížili práve cenu rožkov. Kupujeme ich skoro denne a mnohokrát si kvôli cene pečiva vyberáme aj predajňu, ktorú navštívime. A poznáte to. Idete kúpiť len rožky a napokon odchádzate s plným nákupným vozíkom...

Je však množstvo ďalších marketingových ťahov, ktoré učia svojich zamestnancov ich šéfovia. Najobľúbenejším je občasné premiestňovanie tovaru v predajni, ktoré nás vie tak rozčúliť, keď nevieme nájsť ten náš obľúbený výrobok.

Má to však svoj veľký význam. Pri hľadaní trebárs svojho jogurtu, ste donútení prepátrať skoro celú predajňu a tak sa vizuálne oboznámiť s tovarom, ktorý ste možno ani neplánovali kúpiť, ale nakoniec aj tak skončí vo vašom vozíku.

Výrobky v akciových cenách sú mnohokrát vo vyšších, alebo nižších regáloch a do úrovne vašich očí uložia tie drahšie, aby ste ich tiež kúpili. Tovar s končiacou sa záručnou dobou dajú dopredu a ten čerstvejší až za neho. A pri balenej zelenine a ovocí s určitosťou nájdete zamiešané aj menej kvalitné, alebo už hnijúce kusy.

„Dobrým" zvykom býva aj to, keď sa akciová cena v regáli nezhoduje s tou v pokladni. Preto treba radšej sledovať sumy na displeji, alebo aspoň dodatočne skontrolovať na pokladničnom lístku. Nehanbiť sa prípadné rozdiely reklamovať, lebo práve s tým počítajú. Väčšinou sa potom čudujú, ako sa to vôbec mohlo stať a najčastejšie to zvaľujú na brigádnikov, ktorí to buď domotali, alebo nestihli vymeniť.....

Skrátka nesmieme zabúdať, že obchodníkom ide hlavne o zisk. A samozrejme, nie o ten náš. A môže sa preto ľahko stať, že nás tie lacné rožky, vyjdu napokon sakramentsky draho...

 

 

Foto: peniaze.pravda.sk

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?