Pán minister, kto je kmotrom Národného futbalového štadióna ?

Autor: Martin Štunda | 5.2.2013 o 15:35 | Karma článku: 22,39 | Prečítané:  2238x

Vyhlásenie ministra školstva, že ak Slovensko nepostaví vlastný Národný futbalový štadión, tak budeme musieť na medzinárodné futbalové zápasy chodiť do Budapešti, malo možno vyznieť výstražne a aj trochu vtipne. Nepodarilo sa však ani jedno a ani druhé....

 

 

Mám rád futbal. Hlavne, keď ho hrám s priateľmi. Samozrejme amatérsky a pre potešenie.

A rád si pozriem aj kvalitný futbal v televízii. Profesionálne odvedená robota na najvyššej úrovni predsa vždy poteší. Ak tam cítiť aj radosť z hry, je zážitok o to väčší.

Potiaľ by to bolo v poriadku. Už menej v poriadku je ten obrovský balík peňazí, ktorý sa hlavne v tom vrcholovom futbale točí. Umelo zvyšovaná špirála vyhnala platy tých najlepších do astronomických výšok a zdá sa, že ešte stále nie je koniec vzhľadom na vstup ropných šejkov do tohto bláznivého kolotoča.

I keď je to samozrejme ich vec, kam investujú svoje peniaze, faktom ostáva, že v súčasnosti vykazujú európske futbalové kluby stratu vo výške 1,7 miliardy eur.

Najnovšie rozbitie siete stávkarskej mafie z Ázie, ktorá ovplyvňovala zápasy po celom svete len potvrdzuje, že s futbalom asi nie je niečo v poriadku.

Ani s tým slovenským....

Tých pár stovák divákov, čo chodí na zápasy našej ligy a pár tisíc, čo navštevuje reprezentačné zápasy mi hádam prepáči, ale slovenský futbal ešte na Národný futbalový štadión nedorástol.

Myslím, že oveľa viac ho potrebuje niekto iný. Ten, kto má víziu zisku, peniaze, pozemok a kontakty. Kto je jedným z kmotrov slovenského futbalu.

Momentálna štátna podpora športu na Slovensku predstavuje iba 7 eur na obyvateľa, čo je skoro najmenej v Európskej únii. Ak teda chcete, pán minister, tak investovať do športu a futbalu, tak začnite inde a ináč.

Najprv vráťte dôležitosť samotnej telesnej výchovy na školách, ktorá sa v posledných rokoch potichu vytratila.

Investujte dané peniaze do práce s mládežou a hlavne na finančnú podporu tých trénerov, ktorí stoja pri zrode budúcich hviezd, ale mnohokrát živoria v amatérskych podmienkach.

Vráťte do futbalu  radosť a nadšenie, ktoré z neho postupne vytlačili ľudia s veľkými vreckami a nenásytní sponzori.

Odmietame totiž financovať čiesi podnikateľské zámery a navyše roky platiť úroky z našich vlastných peňazí.

To naozaj radšej vycestujeme do tej Budapešti. A budeme tam viac doma ako na Slovensku, na súkromnom pozemku kdejakého kmotra.

 


Foto: webnoviny.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?