Pápež a olympiáda na Slovensku...

Autor: Martin Štunda | 16.2.2013 o 18:15 | Karma článku: 17,93 | Prečítané:  1955x

Nápad Róberta Fica, pozvať tento rok novozvoleného pápeža na návštevu Slovenska, spadá do tej istej kategórie, akou je snaha o usporiadanie olympijských hier na našom území. V literatúre sa to volá science - fiction...

 


Slovenský premiér vraj dúfa, že by sa nový pápež mohol zúčastniť osláv 1150. výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie. Pri všetkej úcte k Solúnskym bratom, predpokladám, že ich záslužný čin v minulosti, môže byť všetkým pápežom ukradnutý.

A ak navyše bude nový pápež z krajiny mimo Európy, bude mu ukradnutý aj tento náš región. Z pochopiteľných dôvodov sa bude v prvých rokoch svojho pontifikátu venovať oblasti, z ktorej pochádza.


Obávam sa, že Ján Pavol II. bol na dlhú dobu posledný pápež, ktorý k nám zavítal. Podobne, ako jeho zvolenie, tak aj jeho návšteva na Slovensku, však mali svoj dôvod. V prvom prípade to bol zámer vybrať človeka zo štátu kde "zúri" komunizmus a v druhom, kde "zúri" Vladimír Mečiar.


Aj pri zvolení Benedikta XVI. bol jedným z hlavných dôvodov úpadok kresťanskej viery v Nemecku. Samozrejme okrem dôvodov, ktoré ostanú skryté pod kobercom, na ktorom stojí Petrov stolec.


A priznajme si aj inú vec. Načo by nový pápež, chodil do svojej vazalskej krajiny. Načo by strácal čas s ovečkami, ktoré ho slepo nasledujú a nebečia nespokojnosťou. Stačí mu, že tento štát má s Vatikánom podpísanú zmluvu, ktorá je silnejšia ako zákony tejto krajiny.


Je pekné, že minister kultúry budí dojem dialógu s cirkvami o možnosti odluky cirkvi od štátu a iných foriem financovania. Ale premiérové slová, že v tejto súvislosti očakáva skôr iniciatívu zo strany cirkvi nás vracajú späť do reality. A tá realita je viac Sokolovská, ako Bezákovská.....


Snívajme teda aj naďalej sny o pápežovi a olympiáde. Zájdime aj do úplnej absurdity, ako pápež zapaľuje olympijský oheň na Slovensku.


A zatiaľ, čo budeme snívať Vážne sny o Počiatku raja, tak nám Široké ramená sponzorov spôsobia ďalšie obrovské Poóry v našich už aj tak prázdnych peňaženkách...Foto: www.teraz.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?