Prezidentova správa o stave republiky...pracovná verzia

Autor: Martin Štunda | 8.4.2013 o 16:40 | Karma článku: 27,21 | Prečítané:  2730x

Slovenský prezident Ivan Gašparovič vraj zatiaľ podľa médií uchováva v tajnosti zámer, či sa ešte vôbec postaví pred poslancov so správou o stave republiky. Či ešte ako hlava štátu využije tú jedinečnú príležitosť, okomentovať vývoj na Slovensku, zhodnotiť vládu, prípadne jej vytknúť nejaké tie negatíva a načrtnúť aj svoje vízie do budúcnosti. Na verejnosť však prenikla pracovná verzia jeho chystanej správy, ktorá bola zaslaná na schválenie na Úrad vlády....

 

Vážený pán premiér, páni ministri, poslanci....áno aj vy pán Hlina.....nemusíte búchať topánkou po lavici....vidím vás.


Dlho som váhal, či mám pred vami tu v parlamente vystúpiť. Vyčítate mi, že som nemal prejav o stave republiky od roku 2009. Keď nepoviem nič, je zle. Ale keď dačo poviem, tak je ešte horšie. A navyše mi môj hovorca prezradil, že táto správa nie je cyklická záležitosť. A ja som bol vždy radšej na rýchle autá ako na tie bicykle....


Som rád, že tu za sebou vidím opäť staré známe tváre. Pána premiéra, pánov ministrov.....ako som vás tu nechal v roku 2009, tak som vás tu dnes akoby našiel.


Priznám sa, že som mal prichystané vystúpenie aj počas vlády Ivety Radičovej. Ale tesne pred tým sme sa stretli náhodou na hokeji a tam som jej všetko podstatné povedal...


Musím povedať, že Slovensko sa stalo za roky môjho prezidentovania, vo svete uznávanou demokratickou a rozvojovou krajinou. Áno, rozvojovou, ja poznám dobre cudzie pojmy, páni novinári, čo sa smejete tam hore.... na balkáne.


A tiež sme sa stali pevnou a nezlomnou súčasťou Varšavskej zmluvy ako i zmluvy s Vatikánom....


Mimochodom.....rozprával som nedávno s pápežom Františkom a sľúbil mi, že v blízkom čase si určite príde obzrieť ich Vatikánsku guberniu. Ako povedal, chce chudobnú cirkev, tak sa príde pozrieť pre inšpiráciu na chudobné Slovensko.


Ale ja by som to so Slovenskom nevidel až tak čierno. Je síce pravda, že nezamestnanosť mierne stúpa, ale zase musíte uznať, že prudko klesol počet živnostníkov na Slovensku. Je fakt, že učitelia majú nízke platy, ale pokiaľ mám informácie, tak im to chce vláda vykompenzovať zvýšením počtu žiakov v triedach. Áno, situácia zdravotných sestier sa zhoršuje, ale na druhej strane....pozrite ako sa darí exekútorom a nebankovým subjektom....


A to už ani nehovorím o ďalších samých pozitívach, čo nás čakajú. Netuším síce ako dopadnú prezidentské voľby v roku 2014, ale som si istý, že môj nástupca tu dokáže pritiahnúť zimnú olympiádu, tak ako sľúbil. Že postaví množstvo futbalových štadiónov.....lebo národ potrebuje chlieb a hry, hlavne keď toho chleba ubúda.


Určite všetci čakáte aj nejakú mojú víziu do budúcnosti. Tak ja si svoju budúcnosť a hlavne dôchodok predstavujem niekde na poľovačke......napríklad v takom Chorvátsku. Jedine tak budem mať istotu, že nebudem klamať, keď poviem, že som bol v Chorvátsku a pritom som bol na poľovačke.

Nielen ľudia, ale aj prezident predsa potrebuje istoty...
Foto: teraz.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?