Gašparovičov život plný " krási "...

Autor: Martin Štunda | 1.5.2013 o 9:25 | Karma článku: 20,64 | Prečítané:  2078x

Ľudia zanechávajú po sebe rôzne stopy. Niekto zanechá svoju šľapaj v piesku, ktorá sa stratí pri prvom silnejšom poryve vetra. Po inom zostane pár neukutých rýľov a nedopitých drienkovíc. No sú i takí, po ktorých zostane kompletné ucelené posolstvo...

Dosluhujúci slovenský prezident toho za tie roky zase až tak veľa nepovedal. Čo bolo v podstate  svojim spôsobom aj dobre.


Paradoxom však je, že keď mal hovoriť, mlčal a keď mal mlčať, tak perlil.


Je pravdou, že sa mu za ostatné štyri roky veľmi nechcelo predstúpiť pred poslancov parlamentu so správou o stave republiky. Na jeho obranu však treba povedať, že za celé svoje parlamentné aj prezidentské obdobie vyslal občanom tohto štátu a hlavne mladej generácii, zopár silných odkazov.


1. Netreba si vážiť svojich rodičov.

- Otec je aj tak iba obyčajný starý ujo a matka stále len zavadzia a vôbec nerozumie hokeju.


2. Vykašlite sa na vzdelanie.

- Netreba sa učiť zemepis, lebo je úplne jedno, či žijete na Slovensku, alebo Slovinsku, či dovolenkujete na Balkáne, alebo na balkóne.

-  Čo tam po gramatike, veď aj tak sú všetci analfabeti a nikto si nevšimne vaše hrúbky, aj keď to bude biele na čiernom.


3. Ignorujte zákony tohto štátu.

- Zákony sú len pre slabých. Keď budete na strane mocných nepotrebujete ich. Dokonca sa môžte smiať ostatným ľuďom do očí.


4. Užívajte si v práci plnými dúškami.

- Hovorí sa, že od roboty aj kone dochnú. Preto oddychujte na športových podujatiach, relaxujte pri poľovačkách, dovolenkujte pri mori.


5. Nájdite si správneho hovorcu.

- Stačí ak sa naučí vetu: " Errare humanum est " - " Mýliť sa je ľudské " .


Dodržiavanie týchto piatich pravidiel záujemcovi s veľkou pravdepodobnosťou zabezpečí nejakú tú dobrú funkciu a ktovie, možno aj prezidentskú. A potom, na sklonku svojho života, si takýto úspešný človek bude môcť pred odchodom z tohto sveta dať vytesať na náhrobný kameň túto vetu:


Som rád že som mohol navštíviť tento " dom krási ".Foto: www.sme.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?