Kmotrík neváha a búra...Váhostav neváha a stavia

Autor: Martin Štunda | 10.7.2013 o 10:05 | Karma článku: 13,67 | Prečítané:  1292x

Dobrý biznis je aj o trpezlivosti. Keď si niekto myslel, že ju slovenskí kmotrovia nemajú, tak sa zrejme mýlil. Veru . Trpezlivosť už neprináša iba ruže, ale aj eurá. Milióny.....

Zatiaľ čo v roku 2009 sa prvá vláda Róberta Fica chystala národno-Kmotríkovú futbalovú arénu podporiť sumou 70 miliónov eur, v súčasnosti sa hovorí „iba" o prefinancovaní 40 percent nákladov, ktoré by mali byť práve vo výške tých sedemdesiat „melónov".

Ale to viete. Zlaté dodatky...

V týchto dňoch by sa teda malo začať na Tehelnom poli búrať. Ešte šťastie, že na búranie nechce pán majiteľ a investor od štátu nič. Má teda  zhruba štyri mesiace na to, aby si rozmyslel, či chce okrem štadiónu ešte aj nejaký pekný, moderný a Široký hotel, alebo nejakú inú hračku.

Po zlých skúsenostiach z minulosti držia momentálne  Ministerstvo školstva a Úrad vlády kmotríka mlčanlivosti....

Sú tu len predošlé úvahy, že by štát mohol túto arénu postupne splácať, alebo na financovanie použiť model verejno-súkromného partnerstva, čiže takzvané PPP.

Správne. Model diaľnice s tunelmi sa dá predsa použiť aj pri výstavbe takéhoto futbalového svätostánku.

Majiteľ Slovana a Slovenska tvrdí, že ešte zďaleka nie je o štadióne a jeho okolí rozhodnuté a aktuálne ešte len vyberá, kto by ho vôbec mal stavať.

Zatiaľ čo za normálnych okolností by bolo logické, že by do tohto výberu mal  čo hovoriť aj štát, čoby nádejný spoluinvestor, tak v tomto prípade to zrejme bude absolútne jedno.

Vyhrá predsa ten,  kto neváha.....

Ale aby sme pritom všetkom nezabudli aj na podstatu veci. Teda na futbal, o ktorý všetkým zúčastneným samozrejme v prvom rade ide.

Ak dokážu slovenskí futbaloví reprezentanti tragikomédiu z lichtenštajnského Vaduzu pravidelne zopakovať aj v novom kultúrno-športovom stánku nebudú to vyhodené peniaze. Veď kultúry nikdy nie je dosť.

Hlavne keď sa nám pán Slovenska a Tatier odvďačí podobnou tragikomédiou aj vo svojej nezávislej a objektívnej spravodajskej televízii  TA3...

 

 

Foto: sita

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?