Primátor Krupiny...a jeho slovné perly

Autor: Martin Štunda | 26.8.2013 o 12:40 | Karma článku: 15,59 | Prečítané:  11081x

Facebook je srandovný.  Vytvára  v nás pocit, že sa len tak vykecávame s priateľmi pri pive, alebo doma v obývačke. A že môžeme povedať hocičo. Dokonca aj to, čo si myslíme....

 

Facebook je však vážna vec. To, čo tam napíšete si v súčasnosti môže prečítať už pomaly hocikto a nemusí patriť ani do okruhu vašich priateľov.

Facebook je nielen kniha tvári. Facebook je hlavne kniha charakterov...

Januárové blúznenie niektorých smeráckych poslancov parlamentu o tom, že vojnový Tisov štát mal aj určité pozitíva, ako napríklad dobrý hospodársky rast, má zdá sa, aj svoje letné pokračovanie.

Primátor Krupiny /Smer/ sa rozhodol  na facebooku prispieť svojim názorom pod článok o signatárovi Charty 77, MUDr. Františkovi Kriegelovi, ktorý v roku 1968 ako jediný z celej  vládnej delegácie odmietol v Moskve podpísať takzvaný Moskovský protokol, ktorý vlastne legitimizoval riešenie násilného aktu ZSSR voči Československu.

Jeho odmietnutie mu spôsobilo následné represie a dva roky po podpísaní Charty 77 moskovský rebel v Prahe zomrel.

Vrcholného predstaviteľa Krupiny však v článku zaujala pravdepodobne iná pasáž...."Jedným z paradoxov histórie je, že česť nášho národa zachránil židovský chlapec zo Stanislawowa na Ukrajine, ktorý v dvadsiatych rokoch prišiel do Prahy študovať medicínu...."

Tu je prvý komentár, pána primátora: „ Zase hrdinský Žid, no kto iný ???  Na tomto FB sa aj niekto iný okrem Židov zvelebuje, či len vyvolený národ ???

A po reakciách ďalších diskutujúcich prišla onedlho druhá perla..." Jaaaj sorry, asi som Niekomu stúpil na otlak. Nikto nezvelebuje Biľaka, ani Jakeša, len tieto krátko-nohavicové príspevky mi už lezú na nervy...Tam sa pozrite na Blízky Východ, čo obrezaní parťáci porobili s civilizovanými krajinami, kolískami civilizácie..."

No a potom prišla asi krátka chvíľa osvietenia a hlava Krupiny zistila, že so svojimi  zverejnenými názormi  nesúhlasí a zmazala ich.

Neskoro.....asi nepočítal s tým, že ľudia už dnes vedia pracovať s počítačmi a dokonca dokážu  robiť aj screenshoty....

No neviem pán primátor, ale v centrále Smeru z vás asi nebudú mať radosť. To ste im dali pekný darček pred oslavami SNP.

Ale mám jednu radu. Za mojich vojenských čias / 1986/ existovalo PŠM....politické školenie mužstva.

Možno by sa niečo podobné zišlo vo vládnucej strane aj teraz. Minimálne by sa mali zamerať na obdobie Tisovho štátu a roku 1968...

Alebo iba skrátka zakázať prístup na Facebook.....príliš odhaľuje charaktery.

 

 

Foto: sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?