Ministerka Zvolenská hrá mŕtveho chrobáka...

Autor: Martin Štunda | 6.9.2013 o 10:40 | Karma článku: 18,10 | Prečítané:  2103x

Lekárovi fľašu kvalitného koňaku a sestričke popradskú kávu. A  ešte k tomu aj trochu zatuchnutú. Presne tak sa správa štát prostredníctvom ministerstva zdravotníctva k slovenským zdravotným sestrám....

 

Po voľbách jej bolo v televízii plno. V hlavných správach bola častejšie ako svojho času Štefan Harabín v Smotánke.

Plamenne brojila proti súkromným zdravotným poisťovniam a niesla neochvejne pochodeň za víťazstvo tej jedinej......štátnej. Ministerka zdravotníctva....Zuzana Zvolenská.

Že to však bude Pyrrhovo víťazstvo akosi nechce pripustiť.

Len prehratá arbitráž s vlastníkom zdravotnej poisťovne Union nás bude stáť 25 miliónov eur, pričom suma mesačne narastá o 50 tisíc eur.

A to už ani nehovorím o tom, koľko nás bude stáť vyvlastnenie všetkých súkromných zdravotných poisťovní. Veď asi nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci....

Keďže však bublina okolo jednej zdravotnej poisťovne spľasla, pani ministerka akosi stíchla. Alebo ju pán premiér dočasne stiahol z obehu. Naposledy som ju tuším videl, keď bola kolegu Richtera pozrieť v nemocnici.

A akosi sa jej nevie dopátrať  ani Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek, ktoré už začiatkom augusta požiadalo o stretnutie a doteraz nedostalo žiadnu odpoveď.

„ Kým ministerstvu zdravotníctva nebude doručené rozhodnutie a opis z Ústavného súdu, nemôžeme sa nikde posunúť, pretože pre nás je dôležité to, na základe čoho Ústavný súd rozhodol," povedala hovorkyňa ministerstva.

Pre osvieženie pamäti....

Hovorkyňa mala na mysli to rozhodnutie, ktorým v júni Ústavný súd rozhodol, že Zákon o vyšších mzdách sestier, prijatý parlamentom 1. februára 2012 / tesne pred predčasnými voľbami/, nie je v súlade s ústavou.

Asi je čistou náhodou, že toto rozhodnutie Ústavného súdu podnietila Slovenská lekárska komora, keď sa kvôli zákonu obrátila na Generálnu prokuratúru a tiež je zrejme úplne nepodstatné, že komore vtedy šéfoval Milan Dragula, ktorý je dnes poradcom predsedu vlády.

Ministerstvo zdravotníctva vraj zatiaľ nevie, v čom je chybný existujúci zákon a nemôže tým pádom pripravovať nový.

Ja však pani ministerke rozumiem. Hra o čas je tá najlepšia hra. A zákon sa môže pripravovať mesiace a roky. O to viac, keď podľa slov odborovej predáčky zdravotných sestier rozhodnú o prípadných akciách do konca roka.

Už teraz ste milé sestry dali pani ministerke krásny vianočný darček.

„Tento štát sa k nám správa , akoby sme boli odpad," posťažovala si predáčka sestier.

A bude sa tak aj naďalej, pokiaľ si poriadne nedupnete a nezačnete rovno so štrajkom ako vaši kolegovia lekári, ktorí vás hodili cez palubu.

Možno si vás potom začnú vážiť spolu s pani Zuzanou Zvolenskou...

Ale aj ja mám pre pani ministerku jeden darček. Radu ako ozdraviť celý rezort zdravotníctva. Opäť využite služby firmy PP Partnership, ktorá vypracovala taký perfektný plán na ozdravenie žilinskej nemocnice za smiešnych 10 - tisíc eur a ktorý ste vy tak vehementne obhajovala.

Áno....mám na mysli presne tú firmu, ktorej konateľ robí vo svojom voľnom čase kotolníka...

 

 

Foto: netky.sk

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?