Maňka-Kotleba...0:1

Autor: Martin Štunda | 12.11.2013 o 12:10 | Karma článku: 20,61 | Prečítané:  7890x

Ešte ani poriadne nezazvonil zvonček ringových rozhodcov, ktorý ohlasuje druhé kolo a terajší banskobystrický župan Vladimír Maňka už prehráva s Mariánom Kotlebom  na body...

 

 

Víťaz prvého kola prehlásil, že nebude v kampani pred druhým kolom župných volieb hovoriť o Rómoch. Župa podľa neho vraj nemá kompetencie na to, aby mohla riešiť rómsku problematiku...

No..... až celkom tak to nie je pán župan.

Pokiaľ viem tak súčasťou  VÚC je aj odbor zaoberajúci sa marginalizovanými skupinami obyvateľstva a v kompetenciách žúp je tiež možnosť podávať projekty na riešenie rómskej problematiky.

Skôr bude asi pravda inde.

Akýmkoľvek konkrétnym vyjadrením k tejto problematike, by ste riskovali prípadnú stratu voličov. V jednom prípade Rómov a v druhom tých, ktorým sú sympatické radikálnejšie riešenia. Tak ste sa radšej rozhodli realizovať pštrosiu politiku. Výsledky ktorej sa prejavili už v prvom kole.

Župa sa má v prvom rade starať o svojich občanov. Ak to nechce robiť potom je zbytočná. A že ju obrovské množstvo obyvateľov za takú považuje sa ukázalo v účasti voličov v prvom kole.

Ale ja vám môžem poradiť, čo máte robiť. A dokonca zadarmo.

Prehlasujete, že vláda by mala hlasnejšie hovoriť, ako rieši integráciu rómskej menšiny a že je to hlavne v jej kompetencii.

Prezradím vám tajomstvo. Predsedom vlády je váš stranícky šéf, Robert Fico. Porozprávajte sa s ním o tom.

Tiež vám potichu pošepkám, že o eurofondoch pre Rómov sa rozhoduje aj v Európskom parlamente, kde ste poslancom a členom rozpočtového výboru. Tiež je možné odtiaľ iniciovať kontroly zamerané na rozkrádanie týchto europeňazí u nás na Slovensku.

A v neposlednom rade ste ešte ako poslanec NR SR mali niekoľko rokov možnosť vytvoriť také zákony, ktoré by nedopustili takéto vyhrotenie situácie na Slovensku.

Či sa to už týka problémov čiernych stavieb, princípov poberania sociálnych dávok, priestupkovej a trestnej činnosti, vzdelávania, alebo množstva iných krokov smerujúcich k znižovaniu napätia medzi majoritou a minoritou.

Namiesto toho ste spolu s ďalšími generáciami politikov pchali hlavu do piesku.

A umožnili Kotlebovi vystrčiť tú svoju....

Politici naľavo i napravo.

Marián Kotleba je vaše dieťa.

A naše zúfalstvo mu umožňuje rásť....

 

Foto: hlavnespravy.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?