Procházkov podpis a Paškov alibizmus...

Autor: Martin Štunda | 10.12.2013 o 9:40 | Karma článku: 18,21 | Prečítané:  1863x

Keď je v Prezidentskom paláci dlhšie ticho úspešne ho zastúpi cirkus Parlament. Problém s podpismi poslancov sa budovy Národnej rady už dlhú dobu drží, ako Ján Slota Rafajovho pera...

 

Neakceptovanie tridsiateho podpisu na poslaneckom návrhu o zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej sa malo hovoriť o nekalých praktikách nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze za príliš vysoké úroky,  poukázalo na viacero skutočností.

 

V prvom rade. Namiesto povinných opozičných tančekov pred poloprázdnym parlamentom a rozhorčeného mlátenia prázdnej slamy, mala už opozícia dávno pripraviť novelu zákona k tejto problematike a obúchavať ju „ľavicovým" vládnym poslancom o hlavu, ako v parlamente, tak aj v médiách.

Po ďalšie. Neviem, či sa nádejný kandidát na prezidenta rozhodol pokračovať v šľapajach terajšieho, ale nepoznať základnú rovnicu, že na ľavej strane je meno a priezvisko a na pravej podpis, svedčí  minimálne o jeho vzťahu k samotnému dokumentu.

A v neposlednom rade. Ak predsedovi parlamentu tak leží na srdci osud prevažne jeho voličov, namiesto alibistického postoja mal zaujať postoj chlapa a ten tridsiaty podpis tam pridať vlastným perom. Keď už nie vlastnou hlavou.

Alebo mu v tom niečo a niekto bránilo ?

Ja rozumiem. To, čo teraz dôchodcom dávate, im predsa musíte niekoľkonásobne vziať. Sponzori sú neúprosní. Veď aj oni chcú svoje  vianočné príspevky...

„Prosím vás,  páni poslanci, panie poslankyne, o väčšiu mieru opatrnosti, nenechajme sa vyprovokovať", týmito slovami varoval premiér tých svojich, na straníckom sneme.

A ja len dodávam. Úplne bude stačiť,  páni poslanci a panie poslankyne, ak nebudete na pracovisku chlastať a lietať na zbytočné a predražené „služobné" cesty.

A občas aj pracujte.

Nemýľte si však skutočnú poslaneckú prácu s bezduchou hlasovacou mašinériou, ovládanou jedným prstom....

 

 

Foto: teraz.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?