List budúcemu slovenskému prezidentovi...

Autor: Martin Štunda | 11.3.2014 o 13:13 | Karma článku: 12,38 | Prečítané:  1694x

Listy od anonymných odosielateľov konkrétnemu adresátovi , sú v našich zemepisných končinách v podstate dosť bežné. Čo sa týka korešpondencie medzi  známym odosielateľom  a neznámym príjemcom, už to asi také štandardné nie je. Každopádne v mojom prípade  ide o premiéru...

 

 

Vážený pán ...

...budúci prezident /ka/.....ďalej už len prezident /ospravedlňujem sa zástancom rodovej rovnosti/.

Píšem Vám,  ako zatiaľ mne neznámej osobe.  Ale keďže ani moje meno Vám pravdepodobne nič nepovie, tak je to aspoň férové.

O pár dní tu máme prvé kolo prezidentských volieb. Vzhľadom na nákladnosť takýchto volieb, by som bol rád, keby bolo zároveň aj posledné. Vyzerá to však bohužiaľ tak, že bude aj kolo druhé. Ja len dúfam, že nedôjde až k trestným strieľaniam, ako nedávno  vtipne poznamenal jeden môj fejsbúkovi  priateľ.

Bolo celkom zábavné sledovať kampaň všetkých záujemcov o Ivanov stolec.  Dokonca sa zdá, že niektorí kandidáti majú celkom obstojne napozeraný kvalitný slovenský film „ Kandidát".

Ja len očakávam šťastnejší koniec ako vo filme. Teda pre nás voličov.

Všetci ste sa v svojej kampani zamerali na oslovenie občana. Len si nie som celkom  istý, či ste si našli aj čas na jeho vypočutie. Tak Vám teda píšem. Aspoň za seba. Aby ste vedeli, aký by mal byť podľa mňa slovenský prezident. Hoci aj s maďarskou národnosťou...

V prvom rade vôbec nemusí byť alfa, ba ani nejaký iný samec z gréckej abecedy.

Takých sme tu už mali niekoľko a pozrite, ako to na Slovensku vyzerá. Skoro ako vo Švajčiarsku. Nepotrebujeme prezidenta, ktorý vie zabezpečiť pre svoj národ trebárs aj taký Krym.

My Slováci už predsa svoje more máme. V Chorvátsku......áno presne tam ....na Balkóne.

Nie je absolútne potrebné, aby ste sa vzdávali svojho platu. Úplne bude stačiť, ak si svoj prezidentský  plat zaslúžite.

Ako nevyhnutnú podmienku, by som tiež nedával povinnú účasť na novembrových tribúnach. Skôr je dôležité vyjsť na tribúnu ako prezident s vlastným názorom, ak to bude potrebné.

Nemusíte vôbec  hľadať alternatívne zdroje stravovania, ako trebárs vesmírne energie. Stačí ak sa občas postavíte na stranu tých, ktorí nemajú dostatok ani potravín štandardných.

A už vôbec nie je potrebné, aby ste riešili zavedenie nejakého nového politického systému, ako to bolo počuť z úst niektorých kandidátov. Na to tu máme parlamentné voľby a z nich vzniknutú vládu. A tej potom pozerajte na prsty...

Nebojte sa osudu slovenskej ombudsmanky.

Bratislavský hrad by sa v Košiciach vynímal dosť divne...aj keby ho celý vykachličkovali.

 

Foto: strategie.hnonline.sk

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Agent 007 sa celé roky predstavoval zle. Jeho pravé meno je iné

V archívoch objavili skutočného Jamesa Bonda.

Komentár Zuzany Kepplovej

Večný kandidát Mikloško. A prečo ním zostane

KDH sa vzdali Čaučíka a pohnevali si Mikloška.


Už ste čítali?