Gašparovičova posledná správa o stave republiky...

Autor: Martin Štunda | 18.3.2014 o 12:00 | Karma článku: 18,42 | Prečítané:  2841x

Roky sa mu vyčítalo, že nebol prezidentom, ktorý by sa zásadným postojom vyjadroval k dianiu a smerovaniu krajiny, hodnotil ho zo svojho pohľadu a prípadne naznačoval budúci možný vývoj. Tak sa pán prezident aspoň na záver pochlapil a zatrúbil na ústup...

 

 

Milí občania...

...možno sa vám zdá, že som bol v poslednom období akosi ticho. Avšak to nie preto, že by ma nezaujímalo, čo sa okolo mňa deje, ale práve preto, že sa okolo mňa niečo dialo.

Moji ľudia ma po týždňovom pátraní informovali, že sa chystá prvé kolo prezidentských volieb a že nikde po Slovensku nemohli nájsť plagáty s mojou podobizňou. Predpokladám, že poštová známka sa neráta...

Tak sme z toho po tajnom nočnom zasadaní, so štábom mojich poradcov vydedukovali, že asi sa už prezidentských volieb nezúčastním.

Je vskutku nepekné, že ma o tom nikto, ale naozaj nikto neinformoval. Dokonca ani tí, analfabeti z médií. Ale keď sa jednalo o toho  Čentéša, tak stanovali v mojej pionierskej záhrade.

Keby aspoň niekto nainštaloval tie hodiny oproti palácu, tak by sa človek vedel zorientovať...

Ale nevadí. Bolo to krásnych spoločných desať rokov. Plné nezabudnuteľných športových zážitkov a poľovačiek. Ale aj otravných novinárov a ich otázok, ktorým som mnohokrát ani nerozumel.

Mám sa však s čím za tých desať rokov pochváliť. Porazil som v prezidentských voľbách Vladimíra Mečiara aj Ivetu Radičovú. A tú dokonca raz aj na hokeji...

Keď som preberal pred desiatimi rokmi túto krajinu bolo to len také malé, zakomplexované, bezvýznamné Slovensko, kde sa ešte platilo akýmisi korunami.

A teraz svojmu následovníkovi  odovzdám už hrdého, bezvýznamného člena Európskej únie, kde sa platí eurom a Vatikánskou menou.

S akou rozlohou som túto krajinu preberal s takou ju aj odovzdávam. Neprišli sme o svoj Žitný ostrov, čo v súvislosti s dianím na Krymskom polostrove možno hodnotiť, ako výrazný medzinárodný úspech.

Krajina je síce o niečo viac rozkradnutá, ale uznáte, že nemôžem byť všade...

Zrejme očakávate, že sa na záver vyjadrím aj k samotným prezidentským voľbám.

Potešil ma fakt, že som po prvom kole získal do klubu politických dôchodcov pár nových členov. Aspoň nebudem sám kŕmiť holuby pred Grasalkovičovým  palácom....

Ale priznám sa, že pred druhým kolom som trochu v rozpakoch. Zaskočilo ma to, že doňho postúpil s dobrým katolíkom aj dobrý anjel.

A ja ako dobrý veriaci, najprv som veril strane a potom cirkvi, sa naozaj neviem rozhodnúť.

Tak som si povedal, že dosť už bolo voľby menšieho zla a rozhodol som sa odcestovať na dvojtýždňovú dovolenku do Chorvátska.

P.S. S pánom Bohom idem od vás.....

Foto: www.pofis .sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?